2024. április 27, szombat - Zita

2015. Október 08. 11:45, csütörtök | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Egészségnap a Könyvtárban

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár az Országos Könyvtári Napok keretében Egészségnapot rendez az Oltalom Alapítvány közreműködésével.

2015. október 11-én (vasárnap) 14 órai kezdettel várják szeretettel a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba mindazokat, akiknek fontos az egészséges élet és érdeklődnek a téma iránt.

Programok:

• 14:00 Megnyitó
  • 14:30 Mit tehetünk a szívinkfarktus megelőzésére? (Előadó: Dr. Pásztor Judit orvos)
  • 15:30 Korunk első számú egészségügyi kihívása: a metagolikus szindróma (a vérzsírszint, a vérnyomás, a vércukorszint és a testsúly együttes zavara) Előadó: Dr. Kovács Zsolt orvos
  • 17:00 A Biblia a betegség-megelőzéséről és gyógyításáról (Előadó: Dr. Reisinger János irodalomtörténész)

A nap folyamán lehetőség nyílik:

• Egészségi állapotfelmérő vizsgálatokra (tüdőkapacitás, testzsír, vérnyomás-mérés, egészségéletkor számítás, szív terhelhetőségi felmérés stb.)
  • Vásárlásra: könyvek, CD-k, gyógyvakond (számítógépeseknek), gyógyélelmiszerek (mustok, gyógymézek, hidegensajtolt olajok, barna kenyér, zab- és magszeletek lisztérzékenyeknek is stb.)
  • Egészséges ételek kóstolására

A belépés ingyenes! Minden érdeklődőt szeretettel vár a rendezőség.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok