Hírek
2016. Szeptember 07. 08:01, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Duális műszaki mesterképzés indul a Műegyetemen
Az országban először indul duális rendszerű műszaki mesterképzés, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Siemens partnerségének köszönhetően.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint 2017 februárjától Magyarországon elsőként, a vállalat támogatásával duális rendszerű műszaki mesterképzés indul a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán. Az Oktatási Hivatal által akkreditált képzés előnye, hogy az egyetemisták az elméleti tudást az oktatási intézmények falai között sajátíthatják el, miközben a cégnél a munkaerőpiac elvárásainak megfelelő gyakorlati tapasztalatra tesznek szert.
A duális rendszerű, műszaki mesterképzésre már idén szeptembertől lehet jelentkezni. A kurzus leendő hallgatói az erőművi folyamatirányítás mellett a villamos- és irányítástechnikai üzembe helyezés területeit ismerhetik meg. A képzést az egyetem és a cég olyan, legalább BSc végzettséggel rendelkező hallgatók számára ajánlja, akik érdeklődnek az erőművi villamosenergia-termelési folyamatok, illetve ezek szabályozása iránt, és a korábbi tanulmányaikat villamosmérnöki vagy energetikus-mérnöki képzésben folytatták.
Az együttműködés lehetővé teszi, hogy a BME-n megszerzett elméleti tudást a fiatalok már egyetemi éveik alatt a gyakorlatban is alkalmazhassák – mondta el Józsa János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora.
(Fotó: illusztráció)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
