2024. április 24, szerda - György

2018. Március 22. 16:41, csütörtök | Helyi
Forrás: Varga Ferenc

Drámai csata, a nyolcgólos mérkőzésen

A Leány Futsal I. Osztály U-15- s bajnokság 20. fordulója fontos kérdésekről döntött.

Az Astra korosztályos csapata a tabella élén álló Miskolci Vénusz együttesét fogadta.
Hatalmas és színvonalas mérkőzésen a hazai alakulat már a szünetben 3-1- re vezetett, sőt szünet után azonnal növelte előnyét.
A vendégek kispadja jóval hosszabb volt, ami nagy előnyt jelentett a végjátékban.
A Vénusz a 32. és 34. perc között háromszor betalált a félegyháziak kapujába így az eredményjelző 4-4- t mutatott. A döntetlennel a vendégek megőrizték vezető pozíciójukat, a lelkes hazaiak így is nagy tettet hajtottak végre a bajnokság során. Elmondhatják, hogy az ország második legjobb csapata lett, a több éves eredményes munka meghozta gyümölcsét.
Az utolsó percekben mindkét fél előtt voltak lehetőségek, de sorra kimaradtak, vagy a kapusok parádéztak, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

Az utolsó fordulóban a Miskolc hazai pályán fogadja a Ricsilla csapatát, a félegyháziak Hajdúböszörményben lépnek parkettre. Várhatóan mindkét alakulat begyűjti a három bajnoki pontot, így az aranyérem Miskolcra kerül, az ezüstöt az Astra zsebeli be.

Gratulálunk mindkét csapatnak!

Külön szólnunk kell a lelkes szurkolókról, iskolatársak, hozzátartozók, a Félegyházi Térségi Sportiskola korosztályos csapatai, fergeteges hangulatot teremtettek a KÉSZ Arénába.

ASTRA 4IG Kiskunfélegyházi Bulls – Miskolci Vénusz 4 – 4 (3-1)
Kiskunfélegyháza, 200 néző. 2018. 03. 21-szerda 17: 00
Játékvezetők: Patyi Bettina, Váczi Zoltán, Kaszala Mihály

ASTRA: Vámos Viktória – Czinege Eszter, Siber Glória, Vidéki Orsolya, Siber Szófia
Csere: Czinege Enikő Krisztina.
Edzők: Siber Mátyás, Siber Rita.

Miskolci Vénusz: Vajkó Csenge – Lovász Emma, Pusztai Zsófia Virág, Tirpák Zsanett, Szunyogh Nikoletta.
Cserék: Szilágyi Veronika Julianna, Havasi Bernadett, Lamos Lotti, Gyarmathy Fanni Ágnes, Sallai Alexandra
Edző: Suhajda Ferenc
Gólszerzők: Siber Glória (2., 21.), Czinege Eszter (4.), Siber Szófia (18.) illetve Lovász Emma (11.), Tirpák Zsanett (32., 32.), Havasi Bernadett (34.)

Siber Mátyás utánpótlásedző így értékelt a mérkőzés után:
- Minden elismerésünk edzőként a csapatnak. a lányok elindultak egy úton, melyen sok megpróbáltatás vár még rájuk. A focit szerető kislányokból kezdenek sportolóvá érni, demég sok munka vár rájuk futball-szakmailag és persze mentálisan is. A mérkőzésre ,megpróbáltunk a lehető legjobban felkészülni, a bajnoki címért való küzdelem nyomása viszont nagy terhet rótt a csapatra. A rengeteg lelkes szurkoló nagy önbizalmat adott a mlányoknak, a gyerekekkel – ismerősökkel megtelt lelátó nagy motiváció volt a csapatnak.

- A fáradság miatt a koncentráció csökkent a második félidőben, hibás döntések születtek,amit ellenfelünk azonnal kihasznált. Egymás után két gólt kaptunk, ami padlóra küldte acsapatot. Mindenki kiadta magából a pályán, amit tud, de a bajnoki címhez most ez kevésvolt, gratulálok ellenfelünknek.
- Elkeseredésre nincs okunk, nagy büszkeség az ezüstérem a félegyházi Lányoknak.

V. F.

Címkék: astra, futsal