Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2016. November 26. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: hirado.hu

Divat lett az öngyógyítás

Divat lett az öngyógyítás

Tarolnak az illegális gyógyszerek, egyre több magyar keresi a gyorsan és könnyen hozzáférhető orvosságokat - írja a Magyar Nemzet.

A lap szerint évente legalább 320 millió doboz gyógyszert fogyasztanak a magyarok, ebből mintegy 170 millió a vényköteles.

Az újságnak Ilku Lívia, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület gyógyszerhamisítás elleni munkacsoportjának vezetője elmondta: riasztó adat, hogy a nem patikában vásárlók 26 százaléka az utcai piacokon, illetve vásárokon szerzi be a terméket, 17 százalék pedig interneten vásárol.

A szakember szerint a világ gyógyszerforgalmának 10 százaléka realizálódik hamis gyógyszerek formájában, és nehéz felvenni a harcot a hamisítók ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.