2024. április 29, hétfő - Péter

2020. Január 21. 10:28, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Díjazták a tehetséges meseírókat és meseillusztráció készítőket

A kiskunfélegyházi Aranyalma Népmesepont (Szakmaközi Művelődési Ház) Meseíró-Meseillusztráció pályázatot hirdetett.

Az elkészített pályaműveket 2019.november 29-ig adhatták le a gyerekek az alábbi kategóriákban:

A Meseillusztrációs pályázatra A kisgömböc, Az állatok nyelvén tudó juhász, A róka, a medve és a szegény ember, illetve bármely más, szabadon választott mese rajzlapon való - tetszőleges technikával történő - megjelenítésével.

A Meseíró pályázatra az alsó tagozatosok Az aranyalmafa, Mese az erdei állatokról illetve szabadon választott témában adhatták be műveiket, míg a felső tagozatosok: Petőfi Sándor mesés alföldi vándorlásairól illetve arról írhattak, hogy mi történne, ha az egykori alföldi betyárok ma újra Kiskunfélegyháza közelében potyáznának. De ezen kívül természetesen ők is választhattak bármilyen más témát meséjük tárgyaként.

Az ünnepélyes eredményhirdetésen Tóth Gábor néprajzkutató, az Aranyalma Népmesepont munkatársa értékelte a beérkezett pályaműveket és nyújtotta át a megérdemelt ajándékcsomagokat és okleveleket.

Arany minősítést kaptak (MESEÍRÓ) pályázatban:

• Borbás Lili (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tagintézménye)
  • Vass Orsolya (Constantinum Intézmény Móra Ferenc Katolikus Általános Iskolája)
  • Hatvani Lilla (Constantinum Móra Ferenc Katolikus Általános Iskolája)
  • Pesír Dorina (Constantinum Móra Ferenc Katolikus Általános Iskolája)
  • Tantucz Nadin (Platán utcai Általános Iskola)
  • Rádi Dóra (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)
  • Kis Rozália (Platán Iskola)
  • Kovács Zsófia(Platán Iskola)

Kiemelt ARANY minősítést kapott:

• Mózes Emese (kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

Arany minősítést kapott (MESEILLUSZTRÁCIÓ) pályázatban:

• Kele Nikol Léda (Batthyány Általános Iskola) Kiemelt ARANY Minősítést kapott.
  • Karsai Dávid (Göllesz Viktor Általános Iskola)
  • Réczi Bence (Göllesz Viktor Általános Iskola)
  • Pintér Kitti (Constantinum Móra Ferenc Katolikus Általános Iskolája)
  • Gácsi Lilla (Batthyány Lajos Általános Iskola)
  • Csanádi Gergely (Platán utcai Általános Iskola)
  • Csanádi Barnabás (Platán utcai Általános Iskola)

Az ünnepélyes díjkiosztót a szakmai zsűri tagja Zsirmik István népzenész fülbemászó dallamokkal és egy különleges mese elregölésével színesítette, melyben megjelentek a beérkező nyertes pályaművek mesealakjai.