Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2015. November 20. 11:27, péntek | Helyi
Forrás: NAV Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatósága

Decemberben dönthetnek az adózók

Decemberben dönthetnek az adózók

December közeledtével az adózóknak érdemes átgondolniuk, hogy a következő évtől milyen adózási mód szerint kívánják adókötelezettségeiket teljesíteni.

Különösen az áfa-alanyok számára fontos határidő a december 31., mivel eddig dönthetnek arról, hogy a korábban tett nyilatkozatukat megváltoztatva a következő évtől már más adózási mód szerint kívánnak adózni.
Az eva alanyiság választásának vagy megszűnésnek bejelentését december 20-ig kell megtenniük azoknak, akik 2016. január elsejétől az eva hatálya alá kívánnak bejelentkezni vagy ellenkezőleg, a továbbiakban nem az eva törvény rendelkezései szerint kívánják teljesíteni adókötelezettségeiket. Tekintettel arra, hogy idén december 20. vasárnapra esik, ezért a következő munkanapra, azaz december 21-ére vonatkoznak az eva-alanyiság megszűnésével és a kijelentkezéssel kapcsolatos határidők.
Fontos azt is szem előtt tartani, hogy főszabály szerint a vállalkozási tevékenységet folytató adózónak minden, a korábban bejelentett adatokban történő változást, a változás bekövetkeztétől számított 15 napon belül az erre a célra rendszeresített adatmódosító lapon be kell jelentenie. A változás-bejelentésekre szolgáló nyomtatványok megtalálhatók a NAV honlapján (www.nav.gov.hu). A kitöltésben a kitöltési útmutató segíti az adózókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.