Hírek
2014. November 22. 11:57, szombat |
Helyi
Forrás: Gulyás Sándor
Csatasorba álltak a hókotrók
Csatasorba álltak a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet gépei, hogy havazás esetén járhatóvá tegyék a város több mint háromszáz utcáját.
Csatasorba álltak a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet gépei, hogy havazás esetén járhatóvá tegyék a város több mint háromszáz utcáját.
Az idei télen a költségvetési üzem kilenc eszközt (két nagy, két kicsi függesztett sószórót, valamint három nagy, két kisebb hókotrót) tud hadra fogni. A közelmúltban vásárolt, számítógéppel vezérelt, úgynevezett függesztett sószórónál grammos pontossággal lehet beállítani a síkosság-mentesítő anyag mennyiségét, a szórás szélességét, ami anyagmegtakarítást és a környezetterhelés csökkenését eredményezi. A vontatható sószórónak a járdák csúszásmentesítésénél veszik majd nagy hasznát, a többfunkciós toló lappal pedig az eddiginél hatékonyabb munkát tudnak végezni. A hómarót a járdák tisztításánál tudják eredményesen használni.
A telephelyen jelenleg 20 tonna síkosításgátló anyagot tárolnak, a későbbiekben pedig a kért mennyiségben szállítják az üzem Szegedi úti telephelyére. Elkészült a hó-szolgálati beosztás is. Havazás esetén az üzem dolgozói egy órán belül csatasorba tudnak állni. A külterületeken a városüzemeltetési osztállyal kötött szerződés értelmében alvállalkozók végzik a hó eltakarítását és a csúszásmentesítést.
Az ingatlanok előtti járdaszakaszok tisztítása, csúszásmentesítése a tulajdonosok feladata, esetleges balesetek esetében a felelősség is őket terheli – hangsúlyozta Vaszkó József, a költségvetési szervezet igazgatója.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 17:02, kedd | Helyi
Május 14-én Kiskunfélegyházára érkezik a Tour de Hongrie mezőnye
2026. május 14-én Kiskunfélegyházán halad át a 47. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárverseny mezőnye. A versenyzők várhatóan 14:30 körül érkeznek Tiszaalpár felől, majd Fülöpjakab irányába folytatják útjukat.
2026. Május 12. 14:03, kedd | Helyi
Váratlanul elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok
Elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
2026. Május 11. 09:02, hétfő | Helyi
Megkezdődött a pályaszerkezet cseréje a Kőrösi utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Kőrösi utca II. ütemének kivitelezési munkálatai újabb szakaszhoz érkeztek, megkezdődött a pályaszerkezet cseréje
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.
