2024. május 6, hétfő - Ivett

2020. Január 07. 11:21, kedd | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Csak júliustól lesz ingyenes a meddőségkezelés

Júliustól lesznek ingyenesek a meddőségkezelésben használt gyógyszerek és a teljes körű meddőségi kivizsgálások.

Ahogy már korábban olvashatták a HáziPatika.com-on, Magyarországon mintegy 150 ezer pár küzd meddőségi problémákkal. Ők azok, akik szeretnének gyermeket, de valamiért nem jön össze természetes úton a fogantatás. Azért, hogy könnyebben megszülethessen minden vágyott gyermek, ingyenessé teszik a meddőségkezelésben használt, jelenleg is finanszírozott gyógyszereket és meddőségi beavatkozásokat.

Ellátás, ingyen

A meddőségben érintett párok nehéz és kiszolgáltatott helyzetben vannak, ezért fontos, hogy bizalommal tudjanak azokhoz fordulni, akiktől a lehető leggyorsabban és legolcsóbban kaphatnak egységesen magas színvonalú ellátást - mondta Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára a támogatási program bejelentésekor.

A bejelentés óta annyi változott, hogy nem 2020 elejétől, hanem csak a közepétől, tehát július 1-jétől lesz ingyenes az összes meddőségkezelésben használt gyógyszer, illetve a teljes körű meddőségi kivizsgálás - nőknek és férfiaknak egyaránt.

Egyébként 2019 végén gyarapodott az állami fenntartású meddőségkezelési intézetek száma, így jelenleg 12 korszerű felszereléssel működő meddőségi központ várja az érintetteket. 2020-tól ráadásul teljesítményvolumen-korlát nélkül számolhatják el a közfinanszírozott intézmények a beültetéseket.

Címkék: meddőség

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból