Hírek
2014. Szeptember 04. 10:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: Félegyházi Közlöny
Csak a földműves nyilvántartásban szereplők vásárolhatnak termőföldet
A törvény szerint csak azok vásárolhatnak egy hektárnál nagyobb földterületet, akik regisztráltatják magukat a földműves nyilvántartásban.
Májustól szigorodtak a termőföld adásvételi szabályai – erre hívja fel a figyelmet Molnár József ,a Kiskunfélegyházi Járási Földhivatal vezetője. A törvény szerint csak azok vásárolhatnak egy hektárnál nagyobb földterületet, akik regisztráltatják magukat a földműves nyilvántartásban. Enélkül a szakigazgatási szerv nem engedélyezi az adásvételt. Haszonbérleti szerződést is csak regisztrált földműves köthet.
Regisztráltatni csak az tudja magát, akinek van az agrártevékenységhez kötődő végzettsége (ez lehet alap-, középfokú és felsőfokú egyaránt). Azoknak a gazdáknak a regisztrációját is elfogadják, akik három éve végeznek őstermelői tevékenységet. Ezt az őstermelői igazolvánnyal, illetve az annak mellékletét képező betétlapokkal igazolhatják. Ha valaki nem szerepel a földműves nyilvántartásban, annak az adásvételi szerződését nem fogadja el a szakigazgatási szerv. Regisztrálni csak személyesen lehet a járási földhivatalnál nyitvatartási időben a végzettséget, vagy a 3 éves őstermelői tevékenységet igazoló iratokkal.
Az adásvételi szerződések engedélyezését a kormányhivatal megyei földhivatalai, a használatra vonatkozó megállapodásokat a járási földhivatalok végzik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.
