2024. május 7, kedd - Gizella

2015. Április 13. 09:41, hétfő | Helyi sport
Forrás: Adrienn

Büszkék vagyunk természetjáróinkra!

Két csapatunk is a dobogó legfelső fokára állhatott a hétvégén!

2015. április 11-én rendezték meg Balotaszállás és Öttömös közötti műútról délre induló földúton a XVIII. REZÉT KUPA Gyalogos Természetjáró Tájékozódási Túraverseny Országos Természetjáró Tájékozódási Csapatbajnokság 2. fordulóját, melyen részt vettek természetjáróink is.
A Kiskun Természetbarát SE túraszakosztályából 11 csapat indult a megmérettetésen: 4 csapat „B” kategóriában, 7 csapat pedig a „C”-ben.

Az első rajtolók 8 órakorakor indultak, az utolsó pedig 10:30 órakor.

A versenyen minden „A” kategóriában induló csapat 2 db berajzolt, kiszúrt nyomdai térképet, a többi kategóriában a csapatok 1 db-ot kaptak.

A verseny formája és kategóriái a következők voltak:
Bontott távú, kötött menetsebességű, felső-, közép és alapfokú, egyfordulós, nappali természetjáró gyalogos tájékozódási túraverseny. A verseny a hivatalos MTSZ országos csapatbajnokság 2. fordulója. „A”-„A/36”, „A/50” és „A/60”-„A/70” kategória: I. felsőfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen,
(2011.) M=1:10000 méretarányú alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, tájékozódási feladatokkal nehezített verseny. Az A-A/36 kategóriák azonos és az A/60-A/70 kategóriák is azonos pályán haladtak, de különböző menetsebességgel.
Táv: „A” - „A/36” kb. 9 km, „A/50” kb. 7 km, „A/60” - „A/70” kb. 6 km.

„B" kategória: II. középfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen, (2011.) M=1:10000 méretarányú méretarányú alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, kevesebb tájékozódási feladattal nehezítve. Táv: kb. 8 km.

„C/1”, „C/2” kategória: III. alapfokú, (2-4 fő) tájfutó térképen, (2011.) M=1:10000 méretarányú alapszintköz 2 m, többszínnyomású térkép, útvonalleírással segített, bontott távú verseny, az
időmérő állomások között kötött menetidővel (nagyon kevés tájékozódási tudás szükséges) +
elméleti kérdések. Táv: kb. 9-10 km.

„C/1” kategória : 14 éves korig „C/2” kategória : korhatár nélkül.

Eredmények:
“B” kategóriában I. helyezést ért el:
Máté István, ifj. Máté István, Besze Zsolt és Beck Attila sporttársakból álló csapatunk.

“C” kategóriában I. helyezést ért el:
Lőrincz Istvánné Erzsike, Lőrincz Mátyás, Beck Lajosné Kati, Hegedűs-Jász Lajosné, Hegedűs-Jász Lajos, Hegedűs-Jász Nikolett sporttársakból álló csapatunk.

Eredményeikhez szívből gratulálunk!

A tavaszi, napsütéses időjárás csak plusz ajándék volt természetjáróinknak, hiszen a jókedv és a nevetés mindig útitársként szegődik hozzájuk minden egyes „kiruccanásukkor”. Ez a verseny pedig a kellemes kikapcsolódás mellett lehetőséget adott a versenyzés izgalmának átélésére is, a tájékozódási képesség fejlesztésére és a Duna-Tisza közi alföldi homokbuckás táj megismerésére. Sőt a természettel, a természetjárással, tájékozódással, térképpel kapcsolatos gyakorlati és elméleti feladatok megoldása jólesően megmozgatta még az agytekervényeket is.

2024. Május 03. 16:54, péntek | Helyi sport

Koppányok áprilisa a hagyomány, a kultúra és a sport körül

2024 április 21-én rendezte soron következő versenyét a gúnyhatáron túli Horgoson a Magyarkanizsai Íjász Kör.

2024. Április 29. 09:22, hétfő | Helyi sport

Újabb magyar bajnoki címet szerzett Czakó Zoltán

Abonyban került megrendezésre az U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokság, egyben Varga János Emlékverseny.

2024. Április 25. 19:43, csütörtök | Helyi sport

Félegyházi siker a szombathelyi SPARTAN versenyen

2024. április 13-án került megrendezésre Szombathelyen a SPARTAN Közép-Európai Régió versenysorozatának következő állomása, ahol Kiskunfélegyházát a 18 éves Szekeres Norbert képviselte.

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén