Hírek
2016. Október 10. 16:05, hétfő |
Helyi
Forrás: Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és K.
Böjte Csaba testvér Kiskunfélegyházára látogatott
Nagy örömére szolgált a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégiumnak, hogy október 7-én, vendégül láthatta Böjte Csaba testvért, a Dévai Szent Ferenc Alapítványt létrehozó ferences rendi szerzetest.
Látogatását a kiskunfélegyházi Nasztej Kft. meghívására és szervezésében tette a térség legszínvonalasabb agrár-szakképző intézményébe, a félegyházi MEZGÉ-be. A megbeszélések célja a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium és a Nasztej. Kft között évek óta működő duális képzés áttekintése és ennek praktikus továbbfejlesztésének lehetősége volt, Csaba testvér karitatív közreműködésével.
Rózsa Pál a MEZGÉ igazgatója és Dr. Nagy János a Nasztej Kft. ügyvezetője részletesen beszámolt az oktatási intézmény és a gyakorlati hely hasznos együttműködéséről. Különös hangsúlyt fektetnek az elméleti képzés és a gyakorlati oktatás együttes alkalmazásának praktikusságára. Csaba testvérnek bemutatták az iskola tangazdaságát, zöldség-gyümölcs feldolgozó és húsipari tanüzemét, valamint a MEZGÉ Mintaboltot. Elmondták, hogy a tanulók képzésében hangsúlyozottan képviselik az élelmiszer-előállítás – termőföldtől az asztalig – kiváló minőségű termékek előállításának szakszerű oktatását. Gondot fordítanak a helyben előállított élelmiszer-alapanyagok helyben történő magas szintű, igényes feldolgozására. Erre az iskola felszereltsége, a gyakorlati helyek megfelelő volta, megfelelő tanárok, szakoktatók felkészültsége lehetőséget biztosít. Örömmel fogadták Csaba testvér azon javaslatát, hogy az általa támogatott erdélyi gyerekek cseregyakorlatra jönnének a félegyházi MEZGÉ-be és Erdélyben is fogadnák az iskola diákjainkat. Támogatja törekvéseiket a Blue Seven Group Rt., amely hamarosan nyrt.-ként megjelenik a magyar tőzsdén.
Az Rt. fő törekvése az Art Agrariae – a mezőgazdaság művészete, megteremtése. A kellemes hangulatú megbeszélgetést nagyon finoman elkészített ebéddel zárták, melynek alapanyagait a MEZGÉ diákjai termelték.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.












