2024. április 19, péntek - Emma

2017. Június 18. 09:03, vasárnap | Helyi
Forrás: KEOL

Biztos tudás, igazi csapatszellem – kiválóan teljesítettek a tűzoltók

Másodikok lettek a félegyházi lánglovagok a XI. Országos Tűzoltó Szakmai Verseny Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság területi selejtezőjén!

Kiskőrös adott otthont a XI. Országos Tűzoltó Szakmai Verseny Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság területi selejtezőjének, június 13-án. A megmérettetésen hat hivatásos és öt önkormányzati tűzoltó-parancsnokság versenycsapata mérte össze tűzoltási és műszaki mentési szakmai tudását. A versenyszámok összetettek voltak, a tűzoltók mindennapi munkavégzéséhez kapcsolódó feladatokra épültek, valós és életszerű helyzetnek megfelelően.

Dr. Farkasinszki Lóránt tű. ezredes, megyei igazgató köszöntötte az állományt és megnyitotta a versenyt. A megnyitót követően minden csapat sorszámot húzott és kezdetét vette a megmérettetés. A versenyzők elméleti tudásukról tesztlap kitöltésével adtak számot. A riasztási feladat végrehajtását követően a csapatok egy közlekedési baleset helyszínére érkeztek, majd ezt követte a vezetéstechnikai pálya, melynek teljesítése után a csapatok megérkeztek a tűzoltási feladathoz.

A komplex versenyfeladatok teljesítése nagy figyelmet és biztos szakmai tudást igényelt, hiszen a baleseti és a tűzeseti állomáshelyeken is párhuzamosan, összehangoltan kellett azokat végrehajtani. A feltételezések szerint - a berendezett helyszíneken - gépjármű roncsai közé szorult, valamint lángoló épületben rekedt embereket kellett kimenteni a kollégáknak. Az életmentési feladatokkal párhuzamosan a műszaki mentési pályán eltávolították az autóra dőlt fát, áramtalanították és átvizsgálták a járműveket, és roncsdarabolással lehetővé tették a sérült kiszabadítását. A tűzoltási terepen védősugár védelme mellett átvizsgálták a tűzzel érintett épületet, kihozták a bent lévő gázpalackot, és azt visszahűtötték, megakadályozták a lángok továbbterjedését, majd eloltották a tüzet.

Minden tűzoltóság a legjobbjait küldte, az erős mezőnyben szoros volt a küzdelem.

A verseny dobogósai:

A hivatásos tűzoltó-parancsnokságok csapat eredményei

• I. helyezést ért el a Kiskunhalasi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • II. helyezést ért el a Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • III. helyezést ért el a Kecskeméti Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata

Az önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok csapat eredményei

• I. helyezést ért el a Tiszakécskei Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • II. helyezést ért el a Szabadszállási Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata
  • III. helyezést ért el a Kerekegyházi Önkormányzati Tűzoltó-parancsnokság csapata

A hivatásos tűzoltó-parancsnokságok egyéni legjobbjai:

• Irányítói versenyszámban: Taskovics Sándor tű. főhadnagy - Kiskunhalas HTP
  • Beosztotti versenyszámban: Gyulavári Gergely tű. törzsőrmester - Baja HTP
  • Gépkocsi vezetői versenyszámban: Kopári Martin tű. zászlós - Baja HTP

Az önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok egyéni legjobbjai:

• Irányítói versenyszámban: Betéri Gábor - Tiszakécske ÖTP
  • Beosztotti versenyszámban: Németh Tamás - Kecel ÖTP
  • Gépkocsi vezetői versenyszámban: Simmer János - Lajosmizse ÖTP

A KÉPGALÉRIÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

(Fotó: Kovács Andrea tű. főhadnagy)

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.