Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2016. Augusztus 06. 14:18, szombat | Helyi
Forrás: police.hu

Biztonságban az utakon a betakarítások idején is

Biztonságban az utakon a betakarítások idején is

Bács-Kiskun megye útjain ebben az időszakban több mezőgazdasági vontató, lassú jármű és önjáró munkagép vesz részt a közúti forgalomban.

A nyári betakarítások idején megyénk közútjain fokozódik az önjáró munkagépek, mezőgazdasági vontatók és lassú járművek jelenléte, amely fokozott baleseti kockázatot rejt magában.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság tapasztalatai szerint a betakarítási munkálatokhoz használt járműveket érintő közlekedési balesetek leggyakrabban a kanyarodási és az elsőbbségi szabályok megsértése, valamint a nem megfelelő kivilágítás miatt következnek be.

A mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és az önjáró munkagépek vezetőinek a balesetek megelőzése érdekében az alábbiakat kell figyelembe venniük:
a járműveknek meg kell felelniük a vonatkozó műszaki feltételeknek, különös tekintettel a fékrendszerre, valamint a világító és az irányjelző berendezésekre

a gumiabroncsokra tapadt sarat és egyéb szennyeződéseket a forgalomba történő bekapcsolódást megelőzően el kell távolítani, valamint az úttestre felhordott szennyeződéseket le kell takarítani

  • külön figyelmet kell fordítani a rakomány megfelelő rögzítésére, letakarására
  • a járműből való kilátás érdekében az ablakokon keletkező szennyeződéseket le kell takarítani
  • kombájnok esetében a vágóasztal szállítását az erre a célra szolgáló kocsival kell végezni, nem a jármű elejére szerelve
  • különösen fontos hangsúlyozni ebben az esetben is az ittas járművezetés tilalmát.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a balesetek megelőzése érdekében arra kéri a forgalom egyéb résztvevőit, hogy kiemelten figyeljenek a mezőgazdasági gépek által az úttestre felhordott szennyeződésekre, a saját járművük és a mezőgazdasági gépek közötti sebességkülönbségre, valamint a megfelelő követési távolságra.

A betakarításhoz használt járművek ebben az időszakban sok esetben hosszabbak (több pótkocsiból állnak), szélesebbek (a rakodástól függően), mint normál esetben, ami miatt előzésüket fokozott figyelemmel kell végrehajtani.

Balesetmentes közlekedést kíván a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.