2024. május 6, hétfő - Ivett

2016. Április 03. 07:10, vasárnap | Helyi
Forrás: Varga Ferenc

Begyűjtötte a három pontot a KHTK

Az előző fordulóban rangadót veszített a KHTK Kecskeméten, így a mai mérkőzésen kötelező győzelemre készült a címvédő.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE TRMX 4 – 1 (3-1)

Kiskunfélegyháza, 150 néző.

Vezette: Baráth Gábor (Minda Róbert, Virincsik Koppány)

KHTK: Tóth P. (Jelen 65.) – Golovics, Valkai, Dobosi, Tóth I., Szabó A., Medgyesi (Zs.Juhász 73.), Katona B.(Marsa 61.), Palásti, Makai (Mizsei A.61.), Juhász. Vezetőedző: Szabó István.

Soltvadkert: Eifert – Pekker, Szabó V., Frei, Geleta, Flaisz, Turancsik (Palakovics 65.), Varga, Kerekes, Soproni, Háry (Németh 56.) Vezetőedző: Szabó Attila.

Góllövők: Katona B.(9.), Medgyesi (37., 58.) Szabó A.(39.) illetve Soproni (20.)

Jók: Medgyesi, Szabó A., Palásti, Golovics, Makai illetve Pekker, Geleta

Piros lap: Frei (89.)

Azonnal átvette a játék irányítását a félegyházi csapat, és a 9. percben megszerezte a vezetést.

Makai Zoltán a jobb oldalon két védőt is átjátszott, pontos továbbítását Katona Balázs váltotta gólra, 1-0.

Nem sokáig örülhettek a hazaiak a vezetésnek, mivel a 20. percben egy ártalmatlan helyzet végén az egyik védőjük belépőjét követően büntetőhöz jutottak a vendégek, a 11-est Soproni András nagy nyugalommal helyezte a kapuba, 1-1.

A továbbra is lendületesen játszó vendéglátók a félidő hajrájában megnyugtató előnyt szereztek.

A 37. percben Katona Balázs indításával Medgyesi László kilépett és a kifutó kapus felett emelt a hálóba, 2-1. Két perc elteltével újra Medgyesi került helyzetbe, a vendégvédők szabálytalanul szerelték, a megítélt büntetőt Szabó Attila biztosan értékesítette, 3-1.

Szünet után folytatta felszabadult játékát a címvédő, sok helyzetet kidolgoztak, de kimaradtak a lehetőségek.

Az 58. percben gyors támadás végén Szabó Attila átadásával Medgyesi László lefutotta a védőket és a kifutó kapus mellett lőtt a bal alsóba, megszerezve önmaga második, csapata negyedik találatát, 4-1.

A mérkőzés tovább részében nyomasztó fölényben játszott a hazai alakulat, a vendégek több esetben a gólvonalról mentettek, egy távoli kísérletből eltalálták a felső lécet is.

A félegyháziak a mai találkozón szervezettebben játszottak, mint az előző mérkőzéseiken, sok helyzetet kidolgoztak és ilyen arányban is fontos győzelmet arattak.

Szabó István, KHTK vezetőedzője: Ma helyenként jól játszottunk, nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, remélem a jövőre nézve ez plusz motivációt jelent a csapatnak.

Sajnálom, hogy a helyzeteknek csak a töredéke ment be, gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Koncentrációs hibák még vannak, de egyre egységesebbek vagyunk, külön öröm, hogy a helyi nevelésű Makai Zoltán kezdőként jól játszott.

Nagy versenyfutás van az első helyért, készülünk a következő mérkőzésünkre a Kiskunhalas ellen.

U-19-s mérkőzésen: Kiskunfélegyházi HTK-FTSI – Soltvadkerti TE TRMX 0 – 2 (0-0)

Góllövők: Fekete István, Vass-Molnár Károly.