2024. július 27, szombat - Olga

2015. November 08. 10:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Becsúszhat a csigaadó

Megadóztatná a kormány az erdőn és mezőn magánszemélyek által gyűjtött és felvásárlónak eladott gombát, csigát, gyógynövényt.

Az adózásról szóló tervezet alkotói szerint a természetben gyűjtött termények értékesítése során legalább 25%-os jövedelemre tesz szert a gyűjtögető.
Ezt eddig nem adóztatták, de a tervek szerint a jövőben igen, mégpedig úgy, hogy az említett terménykör felvásárlójának kell levonnia a kifizetett árból. Az ügyletről a felvásárló két példányban vételi jegyet állít ki – feltüntetve rajta a magánszemély nevét, adóazonosító jelét (ennek hiányában személyazonosító adatait és lakcímét), az átvett termény megnevezését, mennyiségét, ellenértékét, a levont adót –, melynek egy példányát átadja a magánszemélynek, a másik példányát pedig az adózással összefüggő iratok megőrzésére előírt határidőig tárolja. E jövedelemmel összefüggésben a felvásárlót, illetve a magánszemélyt egyéb, közteherrel összefüggő kötelezettség nem terheli – olvasható a tervezetben.

2024. Július 24. 15:18, szerda | Helyi

A hosszú élet titka: a sport és az egészséges táplálkozás

Legalábbis ezt vallja Szigeti Ferenc, aki a napokban töltötte 90. életévét.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból