Hírek
2019. Január 23. 10:34, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Barna Zsanett Bianka nyerte a himnuszmondó versenyt
Mint minden évben, idén is himnuszmondó versenyt rendeztek a középiskolások számára városunkban a Magyar Kultúra Napján.
A Petőfi Sándor Városi Könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület által rendezett versenyen városunk négy középiskolája képviseltette magát. A diákoknak Kölcsey Himnusza mellett egy szabadon választott művet kellett előadniuk, melynek előadásmódját Kapus Béláné, dr. Laczkóné dr. Szabó Klára és Mayer Lászlóné zsűritagok bírálták.
Az alábbi eredmények születtek:
- 1. helyezett: Barna Zsanett Bianka (Constantinum Intézmény)
- 2. helyezett: Seres Réka (Szent Benedek Általános Iskola és Középiskola)
- 3. helyezett Czakó Vivien (Szent Benedek Általános Iskola és Középiskola)
- Különdíjat kapott Patkós Alexandra (Szent Benedek Általános Iskola és Középiskola).
Délután a verseny dobogós helyezettje közül Seres Réka szavalhatta el a Himnuszt a Móra Ferenc Művelődési Központban a magyar kultúra napja alkalmából tartott városi ünnepségen.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.
2026. Május 08. 11:57, péntek | Helyi
Május 10-én lesz a félegyházi vásár
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. május 10. (vasárnap).
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.






