2024. április 27, szombat - Zita

2015. December 07. 16:45, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Az igazi otthonunk mindig a hazánk marad

Nem egyszerű döntés az, mikor valaki úgy dönt, hogy máshol folytatja az életét, máshol próbál szerencsét, máshol él.

Mindig azon gondolkodik, hogy mi fog ott történni vele, mi vár ott rá. Szívszorító érzés az, mikor az ember a családjától - vagy ha attól nem is, de a rokonaitól, barátaitól, ismerőseitől - távol kerül. Teljesen magától értetődő az, hogy keres minden alkalmat arra, hogy közel kerülhessen azokhoz, akik a szívéhez közel állnak és akiket otthon kellett hagynia.

Amikor pedig vissza kívánnak jönni Magyarországra, vagy akár Kiskunfélegyházára, szintén kettős érzés uralkodik el rajtuk. A külföldön megszokott életforma, életritmus újra feladása egy már ismert, de ennek ellenére újabb kétségeket támasztó életért nagyon sok feszültséget és álmatlan éjszakát okozhat. Talán azért könnyebb egy kicsit az utóbbi, mert a család, az otthon, ahol felnőttünk és a régi emlékek újra felelevenednek.

Mégis nagyon nehéz döntés mindenképpen a hazaköltözés. Meg kell vizsgálni, hogy milyen lehetőségek vannak a megélhetéshez és a család számára. Remélhetőleg a szülőktől, barátoktól, ismerősöktől egyre több külföldre szakadt hazánk fia azt az információt kapja, hogy sok olyan dolog történt úgy országunkban, mint Kiskunfélegyházán, amiért érdemes hazatérni. Mindannyian tudjuk azt is, hogy a mindennapjainkat érintő migráns-válság Európában óriási gondokat okoz, de azt az életet amit megszoktunk - azt a kultúrát, amit megteremtett több ezer év alatt Magyarországon a magyar nép – ápolni tudjuk és biztonságban tudunk élni. - Ezekkel a gondolatokkal köszöntötte a határon túlról hazatelepült családokat ma (december 7-én) a Városháza dísztermében megtartott ünnepségen.

Az elmúlt évben nagyon sok munkát fektetett abba városunk vezetése, hogy vállalkozások települjenek Kiskunfélegyházára a stabil munkahelyteremtés érdekében. Városunk polgármestere további olyan vállalkozások működését szeretné biztosítani városunkban, ahol olyan kereseti lehetősége lehet a fiataloknak, hogy jövőt és jövőképet tudjanak építeni maguknak és a gyerekeiknek elsősorban. Remélhetőleg minden intézkedés, és ezért a törekvésért tett lépés egyre több külföldre kényszerült hazánk fiát fogja visszahozni szülőföldjére Magyarországra, és szülővárosába Kiskunfélegyházára.

Az ünnepségen a családok ajándékcsomagot és emléklapot vehettek át városunk polgármesterétől, Dr. Horváth-Rekedt Gréta verssel, Kovács-Csonka Szilvia énekkel és Solymosi Kata zongorán előadott művekkel tette családiassá és meghitté a délutánt.

Köszöntöttek névsora:

• Csenki Sándor