Hírek
2016. Június 19. 19:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: ÉrdekesVilág
Az erdőben hagyott japán kisfiú elmesélte, hogy élte túl hat napig
Órákon át gyalogolt az erdőben, míg egy elhagyott laktanyához nem ért, ahol meg tudta húzni magát.
Egy elhagyott katonai bázison húzta meg magát a hat nap alatt, amíg a mentőcsapatok meg nem találták – ezt mesélte a kórházból kiengedett hétéves japán kisfiú, akit a szülei büntetésként hagytak egyedül Japán legészakibb szigetének egyik hegyvidéki erdejében.
Tanuka Jamato a kórház előtt összegyűlt újságíróknak elmondta: nagyon félt, amikor egyedül hagyták, és szülei kocsija után akart menni, de annyira sírt, hogy rossz irányba indult el. “Azt hiszem, úgy öt órán át gyalogoltam” – mesélte. Végül elért egy elhagyott katonai laktanyához, ahol talált egy épületet, ami nem volt bezárva. “Fáztam, ezért bementem, hogy ott aludjak” – emlékezett a kisfiú
A következő hat napot az épületben töltötte, élelme nem volt, de talált egy külső csapot, amelyből vizet tudott engedni magának. Hallotta a levegőben fölötte elhúzó helikoptereket, de úgy döntött, hogy nem megy tovább, hanem megvárja, amíg rátalálnak. Tanuka hozzáfűzte még, hogy jól van, és szeretne visszamenni az iskolába.
A gyereket azért hagyták ott a szülei az erdőben, mert megdobálta az autókat, és meg akarták büntetni. Ám mire visszamentek érte, már nem találták. A rendőrségen először azt állították, hogy a fiuk akkor tűnt el, miközben ők az erdőben ehető növényeket gyűjtögettek, de később elmondták, hogy miért hagyták ott.
A rendőrség nem emelt vádat a szülők ellen, de a történtek nagy vitát váltottak ki Japánban a közösségi médiában, és az egész ország szurkolt, hogy a kisfiú épségben kerüljön elő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 15:35, csütörtök | Helyi
Rokon népek zenéje városunkban – Üzbegisztáni és karakalpak népzenészek vendégjátéka
2025. December 11. 12:16, csütörtök | Helyi
Két autó karambolozott Kunszállásnál
Lezárták az 5401-es út érintett szakaszát a baleset miatt.
