Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2016. Március 15. 13:00, kedd | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Az első pont: Kivánjuk a sajtó szabadságát, censura eltörlését

Az első pont: Kivánjuk a sajtó szabadságát, censura eltörlését

E napon, március 15-én 1990 óta ünnepeljük a magyar sajtó napját.

Pesten 1848. március 15-én a Heckenast-nyomdában a márciusi ifjak kezdeményezésére nyomtatták ki a magyar nép forradalmi követeléseit, a Tizenkét pontot és Petőfi Sándor versét, a Nemzeti dalt. A 12 pontból a legelső a sajtószabadságot követelte, végül április 11-én hirdették ki az uralkodó által is szentesített 1848: XVIII. törvénycikket a sajtószabadságról.

A magyar sajtó napján kitüntetik a kiemelkedő teljesítményt felmutató újságírókat. (Korábban, 1952-től a sajtó napját február 1-jén az illegális Szabad Nép 1942. évi, majd 1962-től december 7-én, a Vörös Újság 1918. évi megjelenésének emlékére tartották.)

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi

Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.