2024. április 26, péntek - Ervin

2015. Szeptember 22. 10:58, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Autómentesen Selymesig

Ma (szeptember 22-én) az Európai Mobilitási Héthez csatlakozva városunkban is több program várja mindazokat, akik hajlandóak egy napra lemondani az autójukról.

Fliszár Dóri reggei ébresztő tornája után - melyen 8-8:30 óráig vehettek részt a vállalkozó kedvűek - némi pihenő után megkezdődött a gyülekezés a Városháza előtt. A NOR-BIKE kerékpárosbolt kitelepült szervizével mindenki számára ingyenesen beállítja és megjavítja a bringákat a nap folyamán a Városházával szemben. A selymesi kerékpártúrázóknak is segített az paripák felkészítésében.

10 órakor pedig túrára indult az összegyűlt kerékpárosok serege, melynek célpontja Selymes. Ajándékba mindenki kapott egy láthatósági mellényt is a kellemes élmény mellé.

A nap folyamán több sportos, játékos programon vehetnek részt.

• 13 - 13:30 óráig "Mozdulj Félegyháza" - mozogjunk Filiszár Dórval
  • 13:30 - 14 óráig Magyar Vöröskereszt Kiskunfélegyháza Városi Szervezetének előadása
  • 14 órától Közös séta az esélyegyenlőség jegyében a főutcán
  • 15 - 15:30 óráig Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság előadása kicsiknek és nagyoknak
  • 15:30 - 16 óráig Extrém sport bemutatók
  • 16 - 17 óráig Kerékpáros Ügyességi Verseny
  • 17 - 17:30 óráig Kamionhúzó-próba
  • 17:30 - 18 óráig Silver Step Táncstúdió bemutatója

Kísérő programok:

9-12 óráig a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság kerékpár regisztrációja a Gorkij utcán
9-12 óráig a Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályának Információs Napja a Petőfi téren (eső esetén: művelődési központ)

Városházával szembeni parkoló:

Nor-Bike kerékpárbolt ingyenes szerviznapja, Magyar Vöröskereszt Kiskunfélegyháza Városi Szervezete, Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság: Kresz-kvíz, akadálypálya, Művelődés Központ kézműves foglalkozásai a környezettudatosság jegyében, aszfaltrajz, sportszervezetek bemutatkozása, Norbi Update bolt kóstolója, pónifogat és lovaskocsikázás.