Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2017. Szeptember 01. 10:27, péntek | Helyi
Forrás: Vas Tibor

Aranyéremmel tértek haza az EB-ről a Fénypárducok

Aranyéremmel tértek haza az EB-ről a Fénypárducok

12 országból több mint 200 íjász érkezett a HDH-IAA Történelmi Íjász Európa-bajnokságra múlt héten Kecskemétre.

A több napos rendezvény első három napján 3 különböző 18 célos pályát kellett teljesíteniük az íjászoknak. Egy nemenként és íjtípusonként eltérő szint meglövése után, a negyedik nap délelőttjén egy rangsoroló verseny alapján a legjobb hat íjász jutott a döntőbe, ahol a végső sorrendet kialakíthatták.
A rangos nemzetközi megmérettetésen 9 fővel vettek részt a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály tagjai. Horváth Anna, Horváth Csenge, Papp Zoltán, Kovács Máté, Mozsár Máté és Dürgőné Kovács Piroska jutottak tovább a rangsoroló versenybe. Az első három nap teljesítménye alapján Dürgő Zsófia 6. lett a vadász íj gyermek lány, Vasné Köteles Anita szintén 6. vadász íj felnőtt nő és Vas Tibor pedig 10. vadász íj felnőtt férfi kategóriában.
A rangsorolók alapján a végső eredmények:
Horváth Anna 8.hely gyerek lány modern anyagú íj
Kovács Máté 12.hely gyerek fiú modern anyagú íj
Papp Zoltán 34. hely felnőtt férfi modern anyagú íj (korosztályában/kategóriájában 55 induló volt!)
Horváth Csenge 5. hely gyerek lány vadász íj
Dürgőné Kovács Piroska 4. hely felnőtt nő vadász íj
A legjobb helyezést egyenletes, kiegyensúlyozott versenyzéssel Mozsár Máté érte el, aki kadett fiú vadász íj kategóriában 1. HELYEZETT ÉS ÍGY EURÓPA BAJNOK LETT.

A Fénypárducok támogatói:

Integrál Zrt.
Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.