Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2025. Szeptember 26. 11:22, péntek | Helyi
Forrás: Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium

Aranyéremmel tért haza a PG öregdiákja a EuroSkills versenyről

Aranyéremmel tért haza a PG öregdiákja a EuroSkills versenyről

A Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium egykori diákja és jelenlegi óraadó tanára, Simon Tamás kiemelkedő sikert ért el a EuroSkills Herning 2025 – Szakmák Európa-bajnoksága versenyen. Az informatikai rendszer-üzemeltető szakmában indult, és csapattársával, Téringer Gergővel együtt a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A nemzetközi megmérettetést szeptember 9–13. között rendezték Dániában, Herningben, ahol 32 ország több mint 600 fiatal szakembere mérte össze tudását 38 különböző szakmában.

Tamás már a PG-s évei alatt is számos kiemelkedő versenyeredményt ért el:

  • 2021/2022 – Skills Junior: II. helyezés
  • 2022/2023 – Skills Junior: I. helyezés
  • 2022/2023 – WorldSkills nemzeti előválogató: II. helyezés
  • 2022/2023 – ÁSZÉV: III. helyezés
  • 2023/2024 – OSZTV: I. helyezés
  • 2023/2024 – EuroSkills Nemzeti Válogató: I. helyezés

Ezek a sikerek alapozták meg, hogy Tamás végül Európa-bajnoki címet szerezhetett.

A Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium közössége büszke arra, hogy Tamás nálunk ismerkedett meg az informatikai rendszer-üzemeltetés világával, és a PG falai között szerezte meg azt a tudást, amely biztos alapot adott a nemzetközi versenyre való felkészüléshez.

Az iskola közössége ünnepi keretek között köszöntötte Tamást, példát állítva ezzel a jelenlegi diákok elé. Hiszünk abban, hogy az ő sikere is bizonyítja: kitartással, szorgalommal és sok befektetett munkával a legnagyobb célok is elérhetők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 09:01, csütörtök | Helyi

Szegedi fővonal: baleset miatt hosszabb eljutási idő, pótlóbusz

A szegedi fővonalon a délelőtti órákban hosszabb eljutási időre kell számítani, Kecskemét és Kiskunfélegyháza között pótlóbuszok szállítják az utasokat baleseti helyszínelés miatt.

2026. Február 04. 13:26, szerda | Helyi

Kigyulladt egy rakodógép Kiskunfélegyháza külterületén

A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a tüzet.

2026. Február 04. 08:53, szerda | Helyi

Jótékonysági motorozás a legkisebbekért

2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.