Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2016. Június 26. 09:27, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán

Ammónia szivárog egy húsüzemből Gyulán, a Kétegyházi úton - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vasárnap reggel a honlapján.

A helyszínre a város hivatásos tűzoltói mellett Békéscsabáról, Orosházáról, Mezőkovácsházáról és Mezőberényből is érkeztek szakemberek, akik három vízsugárral dolgoznak az ammónia mentesítésén - írták.

Szabó Tibor, a Békés megyei katasztrófavédelem műveleti szolgálatának vezetője az M1 aktuális csatornának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy az ammónia nem került ki az intézmény területéről, a lakosság nem sodródott veszélybe.

Mivel a baleset közelében két nagyáruház is található, korábban védőzónát alakítottak ki, ezt azonban már feloldották. Jelenleg a kárelhárítást végzik, délelőtt tizenegy órára várhatóan minden visszaáll a rendes kerékvágásba - tette hozzá a tűzoltó alezredes.

Címkék: ammónia, gyula, húsüzem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.