2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Augusztus 21. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Áldott legyen a mi kenyerünk (video melléklettel)

Az új kenyér ünnepe Kiskunfélegyházán a Szent István Templom előtti misével vette kezdetét augusztus 20-án.

A népes számban megjelent városlakókat Hajagos Gyula plébános köszöntötte, majd Rétvári Bence parlamenti államtitkár osztotta meg gondolatait az érdeklődőkkel.

Ezt követően Bosák Nándor a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye nyugalmazott püspöke tartotta az ünnepi szentmisét, melynek befejeztével városunk elöljárói elhelyezték tiszteletük koszorúit a Szent István szobornál.

Az új kenyeret a hagyományokhoz hűen a két gazdakör és a Selymesért Egyesület népviseletbe öltözött tagjai lovaskocsival hozták. Az ünnepélyes áldást követően pedig a népes sereglet a városháza elé vonult, ahol Csányi József polgármester köszöntőjét követően megszegték az idei friss kenyeret és kosárkákba rakva minden járókelőt és ünneplőt megkínáltak vele.