Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2013. Július 17. 14:35, szerda | Helyi
Forrás: NAV

A végrehajtásból befolyt összegek felosztása és elszámolása

A végrehajtásból befolyt összegek felosztása és elszámolása

Végrehajtási eljárás megindítását követően a lejárt esedékességű tartozások kiegyenlítése a megyei végrehajtói letéti számlákon keresztül történik

Végrehajtási eljárás megindítását követően a lejárt esedékességű tartozások kiegyenlítése a megyei végrehajtói letéti számlákon keresztül történik. A kötelezettségek rendezésére történő befizetések több helyről, és több módon is érkezhetnek.
Az egyik alapeset, amikor a bevallás visszaigénylést tartalmaz, vagy adózói befizetésből túlfizetés keletkezik az adózó egyik adónemén, miközben a másikon hátralék mutatkozik. A túlfizetésről a NAV - végrehajtás keretében - adóhatósági átvezetés formájában rendelkezik, mely összeget a hátralékos adónemre könyveli, és az átvezetésről értesítést küld az adózónak. A másik klasszikus, és leggyakrabban előforduló eset az, amikor a végrehajtásból befolyt összeg érkezik a végrehajtói letéti számlára.
Mindkét elszámolási módra igaz, hogy ha a letéti számlára befolyt összeg fedezi a teljes tartozás összegét, megtörténik a különböző kötelezettségek kiegyenlítése, és a fedezet továbbutalása a központi számlákra, illetve az adók módjára behajtandó köztartozások megkeresőinek.
Abban az esetben viszont, ha a beérkezett befizetés nem nyújt fedezetet valamennyi tartozás kiegyenlítésére - idén januártól - a végrehajtás keretében beszedett összegből először a végrehajtási költséget egyenlítik ki, majd a magánszemélyek jövedelemadó előlegét, a levont jövedelemadót, a kifizető által a magánszemélytől levont járulékokat.
A magánszemélyektől levont tartozások teljes kiegyenlítését követően lehet egyéb adótartozásokra elszámolni a fennmaradó összeget. Ilyen egyéb adótartozások lehetnek például az áfa, társasági adó, szakképzési hozzájárulás.
A NAV külső szervek megkeresése alapján különböző jogcímen folytat végrehajtási eljárást. E kötelezettségek kiegyenlítése áll a felosztási sorrend végén. Több köztartozás esetén szintén az esedékességi sorrend, és a tartozások aránya határozza meg, mekkora összeg kerül a külső szerveknek továbbutalásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi

Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.