2024. április 25, csütörtök - Márk

2018. Május 07. 06:50, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

A tarisznya mellé sokan jutalmat is kaptak

A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskola diákjai közül sokan zárták kiváló eredménnyel középiskolás diákéveiket.

A május 4-én tartották ballagási ünnepségükön Ágoston Tibor tagintézmény-vezető így búcsúzott a felnőttkor küszöbén álló fiataloktól:

- Az idő gyorsan száll. Pár éve kissé megszeppenve, félszegen, kíváncsisággal telve léptétek át a Kossuth Iskola kapuját. Azóta felcseperedtetek, megértetek, itt álltok a felnőtté válás ajtajában, készen az útra. És bizony az utakat sokáig nem érti meg az ember, csak lépdel rajtuk és másra gondol. Néha széles az egyik út, aszfaltos, néha rögös, barázdás, meredek. Az utakat sokáig csak alkalomnak tekintjük. Lehetőségnek, melynek segítségével elmehetünk a hivatalba, vagy kedvesünkhöz, vagy a tavaszi erdőbe. Egy napon azonban megtudjuk, hogy az utaknak értelmük van. Elvezetnek valahová.

Az igazgató ünnepi beszédét követően pedig ajándékkal és elismerő oklevéllel jutalmazták a végzős évfolyam kiváló tanulóit:

• Rácz Vivien 12/B osztály
  • Szabó Alexandra 12/A osztály