Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2016. Január 17. 15:00, vasárnap | Helyi
Forrás: HVG

A szeretők országa leszünk?

A szeretők országa leszünk?

Százezren hűtlenkednek az országban.

A legújabb felmérések szerint egyre népszerűbb „társkeresési forma”, hogy valaki az interneten keres magának szeretőt, olyannyira, hogy az egyik oldalra nem rég beregisztrált a százezredik viszonyt kereső magyar is.

Megcsalás és megcsalás közt is van különbség: például tudatos megcsalásról akkor beszélhetünk, ha még azelőtt megszületik a félrelépés vágya, még mielőtt megismernénk a konkrét személyt. Erre ma már egyre több az eszköz és a lehetőség, hiszen mára egy egész iparág épült a félrelépésre: online társkereső oldalak, ezen belül kimondottan hűtleneknek szólók, búvóhelyek, de a Facebook és a különböző telefonos randiappok is segíthetnek.

Az első hazai szeretőkereső oldalra december végén regisztrált be a százezredik hűtlenkedni vágyó társkereső, ami már a hazai lakosságszámhoz viszonyítva sem egy elhanyagolható adat. Székesfehérvárnak például 98 ezer lakosa van. A legnagyobb nemzetközi megcsalós társkereső oldal tavaly nyilvánosságra került adataiból pedig arra lehet következtetni, hogy világszerte több tízmillió hűtlenkedő ismerkedik az interneten. Angliában például már 1,2 millió tagja van az oldalnak és úgy tűnik, hazánkban is egyre többen vesznek igénybe ilyen online szolgáltatást.

Idehaza a titkos viszonyt keresők tavaly több mint három millió üzenetet váltottak egymással, és ha mindegyikük a társkereső oldalon töltött idejét összeadjuk, akkor elmondható, hogy 2015-ben több mint harmincezer napot szántunk hűtlenkedésre – derült ki a Viszony.hu adataiból.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi

Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán

Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.

2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi

A világ legjobbjai között a PG diákjai

Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.

2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi

Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást

A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.

2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi

Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra

Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.