2024. április 27, szombat - Zita

2014. November 28. 20:32, péntek | Helyi
Forrás: Gulyás Sándor

A szeretet fényei a vásznakon

Pintér Anna művésztanár alkotásaiból nyílt tárlat ma (november 28-án) a Hattyúházban. A CREDO című kiállítását Rosta Ferenc alpolgármester, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója nyitotta meg.

A képekhez az idézeteket Puskás Antal pálos szerzetes válogatta össze.

Pintér Anna a ritkábban kiállító művészek közé tartozik, annak ellenére, hogy kiváló grafikusi vénával rendelkezik. A mostani tárlat bizonyos értelemben egy bemutatkozó kiállítás, hisz a képeket látva elmondható, hogy most egy egészen más Pintér Annáról beszélünk. Az alkotó vásznai valami határtalan szeretet fényét próbálják visszaadni. A kiállított képek a személyiség Istenhez való közeledését fejezik ki – mondta el megnyitójában Rosta Ferenc.