Hírek
2022. Június 04. 07:11, szombat |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
A Nemzeti Összetartozás Napjára emlékezett városunk
A trianoni békediktátum 102 évfordulója alkalmából rendeztek megemlékezést a Magyarok Nagyasszonya-szobornál, az Ótemplom előtt.
A megjelenteket Keresztes Tünde kulturális referens köszöntötte.
A győztes antant nagyhatalmak Magyarországgal 1920. június 4-én kötötték meg a trianoni békét. A trianoni tragédiára emlékezve ezt a dátumot a magyar országgyűlés 2010-ben a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította. Az országgyűlés a törvény elfogadásával kinyilvánította, hogy a több állam fennhatósága alá vett Magyarország minden tagja és közössége része az egységes magyar nemzetnek. A Nemzeti Összetartozás Napja a magyar történelem egyik legfájdalmasabb eseményéhez fűződik. A magyarok számára az igazságtalanságot, az elkeseredettséget és a tehetetlen szomorúságot jelképezi. Annak ellenére, hogy a területeket gyarapító országok célja hivatalosan a nemzeti önrendelkezés megvalósítása, önálló nemzetállamok létrehozása volt, a békekonferencián valójában az a cél vezérelte őket, hogy Magyarország területéből minél nagyobb rész szerezhessenek meg. Elvették tőlünk egykoron nagy és erős országunk több mint 2/3-át, ezzel kettészakították nemzetünket.
Az ünnepség folytatásában Pintér István történész, nemzetőr ezredes beszélt a békediktátum súlyos következményeiről.
Az eseményt a Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola diákjainak megható műsor tette emlékezetessé. Felkészítő tanáruk Bányainé Rádi Orsolya volt.
(Képek: Fábián Adrienn)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 10:21, szombat | Helyi
Ma 10 órától megnyitotta kapuit a városi jégpálya
Ma reggel 10 órakor megnyílt a városi jégpálya, ahol kicsik és nagyok egyaránt kipróbálhatják a korcsolyázás örömeit.
2025. December 04. 15:45, csütörtök | Helyi
Megkezdődik a varjúfészkek eltávolítása
Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy 2025. december 5-én (pénteken) a Kossuth Lajos utca Batthyány utca és Fadrusz János utca közötti szakaszán a fákon található varjúfészkek eltávolítására kerül sor.
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.












