2024. április 27, szombat - Zita

2017. Október 03. 15:34, kedd | Helyi
Forrás: HIRADO.HU

A negyedik magyar, aki megmászta ezt a csúcsot

Varga Csaba nagyváradi hegymászónak sikerült oxigénpalack és serpák segítsége nélkül megmásznia a Föld nyolcadik legmagasabb hegycsúcsát, a 8163 méter magas Manaszlut.

Ezzel ő a negyedik magyar, aki elérte a ezt a csúcsot és a hatodik, aki oxigénpalack nélkül három nyolcezer méternél magasabb hegycsúcson járt. Varga Csaba hegymászó volt az M1 Ma Reggel című műsorának vendége.

Varga Csaba elmondta: a Manaszlu egy szent hegy a hindu vallásban, sokan járnak a közeli településre is vallási okból.

A hegymászó szerint a felfelé menetel és a lefele vezető út mindkettő egyaránt nehéz: amikor felér az ember a csúcsra, akkor körbenéz, pihen egy kicsit, megcsinálja a kötelező képeket és videókat, lefelé ugyanakkor le is kell vinnie magával a felszerelést, a táborokat fel kell számolni. A teljes cipelnivaló akár a 25-30 kilót is elérheti.

Varga Csaba egyedül mászta meg a Manaszlut, ugyanakkor szerinte ez relatív, mert egyébként számos expedíció is indul egyidejűleg, az alaptáborban is sokan vannak.

Az is elárulta, ő a magyar zászlón kívül a partiumit is magával vitte.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok