2024. április 29, hétfő - Péter

2013. Október 08. 15:22, kedd | Helyi
Forrás: BMRFK

A Kölcsey utcában kért útbaigazítást, majd rabolt

Lopott biciklivel menekült a helyszínről a kiskunfélegyházi rabló.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya 2013. június 24-én indított nyomozást rablás bűntett elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

A rendelkezésre álló adatok alapján 2013. június 24-én 19 óra 45 perc körüli időben Kiskunfélegyházán, egy a Kölcsey utcában egyedül sétáló idős asszonyt útbaigazítás ürügyével szólított le egy fiatalember. A beszélgetés közben az ismeretlen férfi hirtelen kitépte a sértett kezéből a táskáját, majd nyakából az aranyláncait is megpróbálta letépni. Mivel a láncok elszakadtak és a földre estek, azokat nem tudta ellopni. Ezt követően a férfi az eltulajdonított táskával a helyszínről kerékpárral elmenekült.

A bejelentést követően széleskörű adatgyűjtést folytattak a nyomozók. A beszerzett adatok és egy lakossági bejelentés eredményeképpen a rendőrök 2013. október 4-én elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható K. János 26 éves kiskunfélegyházi lakost. A gyanúsított a bűncselekmény elkövetését elismerte és elmondta, hogy a rabláshoz használt kerékpárt egy kocsma elől lopta. A férfit a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói őrizetbe vették, majd kezdeményezték előzetes letartóztatását, melyet a Kecskeméti Járásbíróság 2013. október 7-én elrendelt.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból