Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2012. Január 30. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

A koffein megemelheti a nők ösztrogén szintjét

Egy új tanulmány szerint a koffein megváltoztatja a nők ösztrogén szintjét.

Az eredményt alátámasztó vizsgálatban több, mint 250 18 és 44 év közötti nő vett részt 2005 és 2007 között. Az ázsiai és a fehér nőkre azonban más-más hatással van a koffein. A tanulmány során átlagosan 90 milligram kávét fogyasztottak egy nap, ami egy csésze kávé koffeintartalmának felel meg.

Az ösztrogén egy reproduktív hormon, melyet a petefészkek termelnek. Azoknak az ázsiai nőknek, akik átlagosan 200, vagy annál több koffeint fogyasztottak egy nap (ez két csésze koffeines kávénak felel meg), megemelkedett az ösztrogén szintjük, nem úgy mint azoknak, akik kevesebbet ittak. Azonban azok a fehér nők, akik ugyanakkora mennyiséget fogyasztottak el, valamivel alacsonyabb ösztrogénszintet produkáltak, mint társaik, akik kevesebbet ittak.

Azoknak a fekete nőknek, akik 200 vagy több milligramm koffeint ittak naponta, megemelkedett az ösztrogén szintjük, ez a különbség azonban nem volt statisztikailag szingnifikáns - mondták amerikai kutatók.

A tanulmányban részt vevő nők esetében azok, akik 200 milligram koffeint fogyasztottak, tükrözték a kutatás eredményeit. Akik azonban több mint egy csészével ittak egy nap, magasabb ösztrogénszintről számoltak be - írja a healthday.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága