Hírek
2016. Augusztus 31. 16:45, szerda |
Helyi
Forrás: Simon Edina
A kiskunfélegyházi máltai csoport augusztusban sem tétlenkedett
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportja augusztus 20-án 9 taggal vett részt, az immár hagyománnyá váló Szent Jobb-körmeneten és az azt megelőző ünnepi szentmisén.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportja augusztus 20-án, államalapító Szent István királyunk ünnepén, 9 taggal vett részt, az immár hagyománnyá váló Szent Jobb-körmeneten és az azt megelőző ünnepi szentmisén. A körmeneten a máltaiak menetét Kozma Imre atya vezette
Borúra derű, így lehet a legtalálóbban jellemezni a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportja által szervezett Gyermek-, és Lelki tábort Tiszaalpáron. Az idő nem kedvezett különösen a rendezvénynek, hűvös, esős napra virradt.
Az idén 11 gyerek zsivaja verte fel az Önkormányzat üdülőjének kertjét és a Holt-Tisza partját. A gyerekekre színes program várt érkezés után, szabadtűzön főtt pörkölt, barangolás és ismerkedés a Skanzenben és a Földvárral, csónakázás, majd játék, játék, játék. A máltai csoport tagjai gondoskodtak arról, hogy a gyerekeknek az ott töltött idő- néhány nappal az iskolakezdés előtt-, felejthetetlen élmény legyen.
Az összegzést is a gyerekek adták meg: „Ugye jövőre is jöhetünk?”
Ezúton szeretnénk megköszönni Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Tanyagondnoki Szolgálat, és a Szent István Plébánia karitászcsoportjának önzetlen támogatását!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 17:02, kedd | Helyi
Május 14-én Kiskunfélegyházára érkezik a Tour de Hongrie mezőnye
2026. május 14-én Kiskunfélegyházán halad át a 47. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárverseny mezőnye. A versenyzők várhatóan 14:30 körül érkeznek Tiszaalpár felől, majd Fülöpjakab irányába folytatják útjukat.
2026. Május 12. 14:03, kedd | Helyi
Váratlanul elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok
Elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
2026. Május 11. 09:02, hétfő | Helyi
Megkezdődött a pályaszerkezet cseréje a Kőrösi utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Kőrösi utca II. ütemének kivitelezési munkálatai újabb szakaszhoz érkeztek, megkezdődött a pályaszerkezet cseréje
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.
