Városlista
2024. április 25, csütörtök - Márk

Hírek

2024. Február 19. 12:58, hétfő | Helyi sport

A Jogging Plus versenyzői kiválóan teljesítettek az úszás diákolimpia döntőn Kecskeméten

A Jogging Plus versenyzői kiválóan teljesítettek az úszás diákolimpia döntőn Kecskeméten

A Magyar Diáksport Szövetség megbízásából 2024. február 14-án került megrendezésre a 2023/2024. tanévi úszás diákolimpia vármegyei döntő Kecskeméten „B” kategóriában.

A Jogging Plus Sportegyesület utánpótlás nevelés programjának köszönhetően 31 versenyzője is továbbjutott a körzeti versenyről, és képviselhette Kiskunfélegyházát.

Mindannyian sikeresen teljesítették a távokat kiváló eredményekkel, összesen 12 éremmel tértek haza (5 arany, 4 ezüst 3 bronz).

Bács-Kiskun vármegye első helyezettjei lettek: Szórád Hanna (100 m hát), Kovács Mátyás (100 m mell), Rádi Gellért (100m hát), Rádi Zénó (100 hát, 100 m gyors), akik kvalifikálták magukat az országos döntőbe, mely Egerben kerül megrendezésre 2024. március 23-24-én.

Kiskunfélegyházát 5 egyéni kategóriában a 4 gyermek képviseli az úszás diákolimpia országos döntőjében.

Felkészítő edzők: Szentesi Szabolcs, Vízhányó Emília, Gergely Péter

Külön köszönet a döntőbe jutott gyermekek felkészítőjének, Szentesi Szabolcsnak!

Gratulálunk!

A versenyek részletes eredményei elérhetőek a https://meet.kvsc.info/meets/2024-02-14-b%C3%A1cs-kiskun-v%C3%A1rmegyei-%C3%BAsz%C3%A1s-di%C3%A1kolimpia oldalon.

Az egyesület versenyzőinek eredményei részletesen:

50 m gyors úszás
Fodor Nimród 6. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Kósa-Rátkai Janka 8. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola)
Gál Franciska Róza 14. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Ficsór Tamara 15. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)

50 m mell úszás
Zsigó Dávid 4. helyezett (Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola)
Széphegyi Máté 10. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Hegyi Luca 5. helyezett (Kiskunfélegyházi Batthyányi Lajos Általános Iskola)
Gál Franciska Róza 9. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)

50 m hát úszás
Nagy Márton 9. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Pót Damján 8. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Bibok Eliza Flóra 3. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola)
Kovács Riana Éva 8. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola)

Mixváltó (4x50m)
2. helyezett Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola (Seres Patrik, Kovács Riana Éva, Mészáros Milán Noel, Kósa-Rátkai Janka)

100 m gyors úszás
Ficsór Gergő 6. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Rádi Zénó 1. helyezett (Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium)
Vidéki Gellért 5. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Rádi Gellért 3. helyezett (Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium)
Sipos Hanna 5. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Ficsór Rebeka 7. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Karsai Hédi 6. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola)

100 m mell úszás
Borbás Tamás 6. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Szórád Kenéz 7. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Horváth Péter 8. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Kovács Mátyás 1. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)
Vincze Bálint 2. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)
Zsigó Attila 4. helyezett (Kiskunfélegyházi Batthyányi Lajos Általános Iskola)
Bálint Benedek 6. helyezett (Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium)
Ficsór Rebeka 3. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)
Sipos Hanna 6. helyezett (Kiskunfélegyházi Platán Általános Iskola)

100 m hát úszás
Nemcsok Nándor 2. helyezett (Tiszta Forrás Waldorf Általános Iskola)
Szórád Kenéz 5. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Tóth Dániel 7. helyezett (Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium)
Rádi Zénó 1. helyezett (Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium)
Kovács Mátyás 4. helyezett (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)
Rádi Gellért 1. helyezett (Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium)
Szórád Hanna 1. helyezett (Kecskeméti Katona József Gimnázium)

100 m férfi gyorsváltó
2. helyezett Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium (Szórád Kenéz, Tóth Dániel, Horváth Péter, Ficsór Gergő)
2. helyezett Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola (Vincze Bálint, Kővágó Roland, Máriás Zalán, Kovács Mátyás)
6. helyezett Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium (Rádi Gellért)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 24. 16:45, szerda | Helyi sport

Dobos Eszter eredményesen szerepelt a hétvégén

2024. április 20-án a kiskunfélegyházi Zöldmező Lovassport Egyesület csapata Jászkarajenőre látogatott, ahol a Karai Mini Major rendezésében egy színvonalas versenyen vett részt.

2024. Április 23. 19:53, kedd | Helyi sport

Ezüstérmet nyertek a platános asztaliteniszező lányok

Fantasztikusan teljesítettek az Asztalitenisz Diákolimpia Országos Döntő I-II. korcsoport csapatversenyében a Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola lányai.

2024. Április 22. 14:07, hétfő | Helyi sport

Diákolimpiai bajnok lett a József Attila iskola csapata

A József Attila Sportiskolai Általános Iskola tanulói az utóbbi 3 évben állandó résztvevői az Asztalitenisz Országos döntőjének, ahol 3 csapattal és két egyéni versenyzővel képviselték magunkat.

2024. Április 22. 11:36, hétfő | Helyi sport

A hétvégén is bizonyítottak a félegyházi birkózók

A hétvégén válogatott versenyzőink mérettették meg magukat különböző nemzetközi versenyeken határon innen és túl.