2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Június 02. 08:52, csütörtök | Helyi
Forrás: hirado.hu

A horvát tengerpart a sláger

Horvátország lesz az idei nyári szezon legnépszerűbb úti célja a magyarok körében, a terrorveszély nagyban befolyásolja a döntéseket

- mondta a Világgazdaságnak Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) kommunikációs bizottságának tagja.
A lap csütörtöki számában megjelent cikk szerint az április közepéig tartó előfoglalási szezonban az érdeklődés hasonló volt a tavalyihoz, de a foglalások száma kicsit elmarad. A magyarok körében érezhető a kivárás a világpolitikai események kapcsán, és várhatóan június közepétől indul meg a szezon.

A terrorcselekmények és a migránsválság hatására átalakultak a magyarok utazási szokásai. Bakó Balázs tájékoztatása szerint a trend abszolút nyertese Bulgária a jó ár-érték arányával és könnyű megközelíthetőségével, de az idén a szokásosnál is többen érkezhetnek Horvátországba. Felértékelődött emellett Spanyolország és Olaszország, valamint a tengeri hajóutak is.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból