2024. május 6, hétfő - Ivett

2018. November 16. 17:52, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

A félegyházi diákok hozzájárulnak a Petőfi-kultusz ápolásához

A Petőfi Emlékév keretében diákkonferenciát rendeztek a városházán november 15-én.

- 1967-ben, amikor a mostani Petőfi Emlékház falára emléktábla került, a ház előtti teret Petőfi-térnek nevezték el. De ezen kívül utcát, városrészt, lakótelepet, mozit, könyvtárat is elnevezek a nagynevű magyar költőről, forradalmárról, nemzetünk hőséről. A mai konferencián azt szeretnénk megtudni, hogyan is érzünk Petőfi iránt napjainkban – mondta köszöntőjében Mészáros Márta Kiskun Múzeum igazgatója.

Samu Csilla, a konferencia egyik fő szervezője örömmel állapította meg, hogy városunk diákjai szép számmal képviseltették magukat a jeles eseményen. Majd az előadások témáinak ismertetését követően átadta a szót.

A diákok az alábbi témakörökben fejtették ki véleményüket: Petőfi költészetének és történelmi szerepének értéke és üzenete a ma diákjainak Kiskunfélegyházán, Petőfi tisztelete és kultusza, avagy mit üzen a XXI. század félegyházi diákjainak Petőfi Sándor, Petőfi Sándor családja és a költő kapcsolata Kiskunfélegyházával.

Címkék: Petőfi emlékév