Hírek
2013. Október 10. 12:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: NAV
A „fantomcég” vezetője is büntethető
A végrehajtási eljárások során is egyre gyakrabban előfordul, hogy egy cég bejelentett székhelyén, telephelyén, fióktelepén sem a gazdálkodó szervezet, sem a képviselője nem található meg.
A végrehajtási eljárások során is egyre gyakrabban előfordul, hogy egy cég bejelentett székhelyén, telephelyén, fióktelepén sem a gazdálkodó szervezet, sem a képviselője nem található meg, és tevékenységre utaló nyomok sincsenek. A legtöbb esetben elhanyagolt az ingatlan és a környéke, cégtábla sem található, postaláda nincs a hivatalos küldemények számára. Az esetleges szomszédok nem ismerik, és nem is hallottak a gazdálkodó szervezetről vagy képviselőjéről. Az ilyen társaságokat nevezi a hétköznapi nyelv „fantomcég”-nek.
Amennyiben ezeket tapasztalják a NAV munkatársai, akkor kötelesek büntető eljárást kezdeményezni a gazdálkodó szervezet vezető állású személyével szemben, gazdasági adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása miatt. A felelőssége abból következik, hogy magatartásával közreműködött abban, hogy a gazdálkodó szervezet a székhelyén, telephelyén vagy fióktelepén ne legyen fellelhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
