2024. április 25, csütörtök - Márk

2017. Március 03. 09:26, péntek | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

33. versenyét rendezte meg a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Sport Egyesület

2017. február 26-án a KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnokban rendezte meg 33. versenyét, Krisztusi korba léptünk címmel a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Sport Egyesület.

Az esemény nagy felkészülést, sok-sok előkészítő munkát igényelt. Szerencsére a Koppányok már egy család módjára nagy összefogással veszik az ilyen nehéz szervezési akadályokat. Apraja-nagyja kivette a munkából a részét.

Dinnyés Gyula köszöntötte a résztvevőket, majd néma 1 perces csönddel adóztak a kommunisták által üldözött áldozatoknak, majd Kapus Krisztián beszédében megemlékezett a gulágba elhurcoltakról, a világon közel 100 milliós emberáldozatról, amit a téves ideológia okozott. Az áldozatok hősök lettek, de ezért életükkel fizettek. Majd a krisztusi 33-ról tartott beszédet Kapus Krisztián. A közelgő hamvazó szerdáról, a 33 évet megélő Krisztusról, a sötétségből a világosság felé, a tegnap-ma-holnap folyamatáról beszélt. Majd Sajó Sándor Magyarnak lenni című versét Csányi József szavalta el.

Ezután megkezdődött a versengés.
A számmisztikához igazodva 33 célállomáson 2 vesszővel, összesen 66 lövéssel döntöttek kik a legjobbak ma.
Magas színvonalú versenygárda gyorsan sejthetővé tette, hogy ma 80%-os teljesítmény alatt igen nehéz lesz dobogóközelbe kerülni.
Így is történt hiszen volt olyan kategória, ahol az első hat helyezettből mindenki e határ fölött teljesített.
A nagy munka mellett a Koppányoknak is jutott babér.

Csáki Laura 10-14 lány pusztai kategóriában 395 ponttal harmadik, Horváth Katica 296 ponttal hetedik.
Élete első versenyén Csakovszki Anna 313 ponttal a harmadik helyen remekelt a 14-18-as pusztai kategóriában.
Ugyanitt a fiúk között ifjú Gulyás László 384 ponttal negyedik, szintén élete első versenyén Rácz Nikolasz nyolcadik, ifjú Lovas Ferenc 282 ponttal a kilencedik lett.
Felnőtt nő pusztai 30-50 kategóriában Kurucz Orsolya 339 ponttal hetedik, Dongó Anita 277 ponttal kilencedik.
Ugyanitt férfiak Szólya Imre 489 ponttal hetedik, Szeibert Imre 489 ponttal tizedik, Tóth Mihály 457 ponttal tizenegyedik, Csányi József 418 ponttal tizennyolcadik, Kis Csaba 413 al a tizenkilencedik, Kis János élete első versenyén 402 ponttal a huszonegyedik, Lovas Ferenc 376 ponttal huszonötödik, Misák Attila szintén első versenyesként 359 ponttal harmincadik lett, ezzel 20 versenyzőt előzött meg a kategóriájában.
18-30 férfi kategóriában Kiss János „Sunnyogó” 391 ponttal ötödik, Boldog Bence 382 ponttal nyolcadik, Kiss Zsolt 330 ponttal a hetedik lett.
Vadászreflex 10-14 kategóriában Nagy Vivien 218 ponttal a második lett.
Szintén vadászreflex 30-50 kategóriában Bense László 587 pontos 87%-os teljesítménnyel, egyben a verseny különdíját is megnyerve a legtöbb pontszámmal első helyezést ért el.Senior pusztai kategóriában Gulyás János 376 ponttal tizennegyedik, Dinnyés Gyula 503 ponttal a harmadik helyen zárta a versenyt