2024. április 23, kedd - Béla

2013. Március 01. 18:07, péntek | Helyi önkormányzati
Forrás: - szerk. -

3,3 milliárd forint adósságtól szabadult meg Kiskunfélegyháza

A kormány 2013. február 27-i döntése alapján 3,331,435,361 Ft adósság terhét vállalta át Kiskunfélegyháza Önkormányzatától.

A kormány 2013. február 27-i döntése alapján 3.331.435.361 Ft adósság terhét vállalta át Kiskunfélegyháza Önkormányzatától. Ez az összeg a város összes adósságának mintegy 65%-át teszi ki, ami azért is jelentős előrelépés, mert első körben 40, majd 50% volt a tervezett átvállalás mértéke. Ez jelzi, hogy a kormányzat értékeli azt a felelős, megfontolt és tervezett gazdálkodást, amelyet a település folytat - jelentette be február 27-i. sajtótájékoztatóján Kapus Krisztián polgármester, országgyűlési képviselő.
A polgármester azt is kihangsúlyozta, hogy az adósságkonszolidáció nyomán a jövő évben 5,1 milliárd forintról 1,7 milliárd forintra csökken Félegyháza adósságterhe. Ez a döntés a következő két évtizedet is befojásolni fogja, ugyanis az érintett hitelek utolsó lejárati dátuma 2030. A nagyobb kamatú hitelek átvállalása esetén tovább javulhatnak a város kondíciói - tette hozzá Kapus Krisztián.

A sajtótájékosztatóról készült videófelvételt IDE kattintva tekinthetik meg.

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.