Hírek
2025. Január 25. 06:00, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb

Az ország döntő részén 24 óra alatt 5-13 fokkal lett melegebb csütörtökön, mint az előző napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
Azt írták, csütörtökön egy hidegfront érkezett, amelynek előterében a délies széllel jóval enyhébb léghullámok érkeztek.
A meleg, nedves levegő a keleti tájakon eleinte a hideg felszínre érve ónos esőt, a magasabban fekvő helyeken havazást okozott, de fokozatosan mindenütt átváltott esőbe, délutántól pedig főként a déli, délnyugati vármegyékben fordult elő eső, zápor, az éjszakai órákban helyenként intenzív záporeső is volt.
Hozzátették:
az előző napokhoz képest jócskán megenyhült az idő, csütörtökön kora délután az ország döntő részén 5-13 fokkal volt melegebb, mint az előző napokban.
A bejegyzéshez készített infografika szerint csütörtökön délután a délnyugati vármegyékben jellemzően 11-13 fokkal volt melegebb, mint 24 órával korábban, míg az északi vármegyékben mindössze 0-3 fokkal volt melegebb, mint egy nappal korábban.
A legmagasabb hőmérsékletet csütörtök délután a Somogy vármegyei Babócsán mérték, 14,1 fokot, a legalacsonyabb nappali hőmérsékletet pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Jósvafőn, ahol mindössze mínusz 0,1 fok volt.
A HungaroMet közölte azt is, péntek reggel átlagosan 6 fokkal volt enyhébb az ilyenkor szokásosnál.
Az infografika szerint az átlagnál jóval melegebb volt a hajnal a keleti határ mentén, ahol 9-10 fokkal volt melegebb az átlagnál.
Péntek reggel a legmelegebbet a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Milotán mérték, 4,7 fokot, míg a leghidegebb reggelt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Fertőrákoson regisztrálták, mínusz 2,9 fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Életmód
Több mint ötszáz bor a Winelovers Grand kóstolón
Százötven magyar bor- és pezsgőmárka várja a látogatókat ötszáznál több borral a Winelovers Grand kóstolón, amelyen nemzetközi pincészetek további mintegy 100 bora is kóstolható lesz szombaton a Corinthia Hotel Budapest termeiben.
2025. Március 26. 07:45, szerda | Életmód
Hamarosan minden 2 ezer fő fölötti magyar településen lesz ATM
2025. Március 25. 07:44, kedd | Életmód
Jövő nyáron mutatják be Christopher Nolan Odüsszeia című filmjét
Jövő nyáron mutatják be Christopher Nolan Odüsszeia című filmjét, amelynek főszereplőjét, Odüsszeuszt, Matt Damon alakítja - számolt be róla a Variety.com a hétvégén.
2025. Március 25. 07:41, kedd | Életmód
Hobo és Geszti Péter születésnapi koncertje is szerepel a Művészetek Völgye programjában
A Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden július 18. és 27. között megrendezendő fesztiválon a látogatók számos koncert, színházi előadás és cirkuszi program közül válogathatnak