2024. május 6, hétfő - Ivett

2020. Április 15. 12:47, szerda | Helyi
Forrás: bacsmegye.hu

20 kilométeren kezdődött meg a 44-es főút felújítása

A Közgép munkájával a burkolatmegerősítésen túl két új csomópont is épül.

Elkezdődtek a felújítási munkálatok a 44-es főút 20,3 kilométer hosszú szakaszán. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) beruházásában megvalósuló fejlesztést a Közgép Zrt. végzi több mint 8,1 milliárd forint értékben. Az M44-es gyorsforgalmi út építéséhez kapcsolódóan, a Szentkirály-Lakitelek szakasz elkészültéig a közúti forgalmat a 4625. jelű úton terelik majd vissza a 44-es főútra.

A beruházás keretében két körforgalmú csomópont is épül a 44-es főút és a 4505-ös jelű út, valamint a 4622-es jelű utak keresztezéseiben.

A burkolatmegerősítés részeként felmarják a meglévő aszfaltréteget, majd új kötő- és kopóréteget készítenek. A szakaszon sebességkorlátozásra, több helyszínen pedig félpályás lezárásra kell számítani, nappal elsősorban jelzőőrös, éjszaka és munkaszüneti napokon pedig jelzőlámpás forgalomirányítással.

A burkolatfelújítási munkálatok várhatóan az év végéig tartanak majd. A körforgalmú csomópontok építését is beleértve a teljes projekt befejezése 2021 végén várható.

Címkék: 44-es út

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM