2024. április 27, szombat - Zita

2022. November 16. 09:00, szerda | Helyi
Forrás: ecofamily.hu

15 tipp a környezettudatos háztartáshoz és szépségápoláshoz

Ezekkel a tippekkel még az energiaköltségeit is csökkentheti!

• Öblítő helyett használjon ecetet és organikus mosóparfümöt! A konvencionális öblítőszerek ökológiai lábnyoma magasabb, mint az eceté.
  • Zsíroldó helyett használjon szódabikarbónát! Mivel a szódabikarbóna hatékony zsíroldó- és súrolószer, így remek választás a vegyszermentes, környezettudatos zsíroldáshoz.
  • Mosószer helyett használjon mosószódát vagy mosódiót! Előnyük, hogy nem tartalmaznak foszfor vegyületeket.
  • Válasszon lebomló csomagolású háztartási és szépségápolási termékeket!
  • Használjon vegán szépségápolási termékeket! Az állati eredetű összetevők kizárásával általában együtt jár az alacsonyabb ökológiai lábnyom is.
  • Csak akkor indítsa be a mosogatógépet, ha tele van! Ezzel redukálhatja az energia felhasználását.
  • Az előző tanácshoz hasonlóan: csak akkor indítsa be a mosógépet, ha tele van!
  • Használjon energiatakarékos izzókat! Töredékére csökkenthető a világításra használt energia mennyisége, ha a konvencionális izzók helyett energiatakarékos LED izzókra vált!
  • Használjon esővizet a kert locsolásához!
  • Kevesen hallottak a vízátfolyás csökkentő zuhanyfej létezéséről. Ez egy olyan speciális zuhanyrózsa, amely csökkenti a fürdéshez használt víz mennyiségét. Érdemes erre váltani, hiszen a fürdés élménye nem romlik, viszont az elhasznált víz mennyisége csökkenthető.
  • Gyűjtse szelektíven a szemetet!
  • Komposztáljon! A komposztálás a szerves hulladék természetes újrahasznosítási módja. Segítségével évi több mázsa lakossági hulladék dolgozható fel természetesen.
  • Ellenőrizze a tömítéseket a vizesblokkban! A vízszivárgás több száz liter víz elvesztéséhez vezethet évente.
  • Ha módjában áll, installáljon napelemeket!
  • Gondoskodjon a korszerű hőszigetelésről! Korszerű hőszigeteléssel jelentősen csökkenthető a fűtés miatti energiafogyasztás.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker