2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2013. Június 13. 15:35, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

105 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert Kiskunfélegyháza

Több mint százmillió forinttal csökken a nyolc városrészt érintő szennyvízcsatorna építés lakossági önereje. Sikeresnek bizonyult ugyanis az önkormányzat Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez benyújtott pályázata. Az elnyert összeg az önerő 25 százaléka. A pénzt a tervek szerint az utak helyreállítására fordítanák. Amennyiben sikeresnek bizonyul a város másik támogatási intenzitás vonatkozásában benyújtott pályázata is, a beruházás támogatásának mértéke 85 százalékról 95 százalékra emelkedhet – tájékozatta a Félegyházi Közlöny Onlinet Kapus Krisztián polgármester.

Tavaly ősszel indult el a nyolc városrész érintő szennyvíz-csatornaépítés. A nettó 2,5 milliárd forintba kerülő beruházás költségének 85 százalékát az Európai Unió és a magyar állam társfinanszírozásában kapja a város, mint vissza nem térítendő támogatás. A fennmaradó önerőt (400 millió forint) az önkormányzat közreműködésével a Kiskunfélegyházi Víziközmű Társulat biztosítja, a lakosok által befizetett hozzájárulásokból. A szennyvízcsatorna beruházás III-IV üteme nyolc városrészt – Kossuthvárost, Móravárost, Bankfalut, Kertvárosi részt, Bikahegyet, a Zöldmező és az Aranyhegyi lakótelepet, valamint a Molnár telepet – érint. Műszaki tartalmát tekintve 42 kilométer fővezetéket, 25 kilométer bekötővezetéket fektetnek le 2014. szeptemberéig a szakemberek, illetve 51400 m2 helyi út sávos helyreállítását, illetve 20280 m2 főközlekedési út teljes sávos felújítását végzik el a beruházás keretében. A projekt befejezése után Kiskunfélegyháza csatornázottsága 100 százalékos lesz.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.