2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Illegális bevándorlás – a németek is lezárhatják a határt
2015. December 10. 09:05, csütörtök |

Illegális bevándorlás – a németek is lezárhatják a határt

A német kormány vészhelyzeti tervet fontolgat, ha nem csillapodik a menekülthullám, a formálódó elképzelés lényege a határ lezárása és a belépés megtagadása a biztonságos harmadik országból érkező menekültektől

Németországban megnégyszereződött a menekültszállások elleni támadások száma
2015. December 10. 07:35, csütörtök |

Németországban megnégyszereződött a menekültszállások elleni támadások száma

Németországban a tavalyinak több mint négyszeresére emelkedett a menekültszállások elleni támadások száma.

Dzsihadista propagandáért állítottak elő egy román középiskolást
2015. December 09. 07:44, szerda |

Dzsihadista propagandáért állítottak elő egy román középiskolást

Dzsihadista propaganda gyanújával állított elő egy 17 éves fiatalembert Craiován a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) - jelentették kedden a román hírügynökségek.

Illegális bevándorlás - Megkezdődött a kerítés építése az osztrák-szlovén határon
2015. December 08. 07:49, kedd |

Megkezdődött a kerítés építése az osztrák-szlovén határon fekvő spielfeldi átkelőnél hétfő délután, a tervek szerint az építkezést karácsonyig befejezik.

Terrorizmus - Drónokkal figyeltetnék a veszélyes iszlamistákat a német szociáldemokraták
2015. December 08. 07:47, kedd |

Németországban a szociáldemokrata párt (SPD) parlamenti (Bundestag-) frakciója szerint drónokat is be kellene vetni a terrorcselekmények elkövetésére hajlamos szélsőséges iszlamistaként számon tartottak megfigyelésére.

Az EU közel 100 millió euróval támogatja Ukrajnát
2015. December 08. 07:45, kedd |

Az EU közel 100 millió euróval támogatja Ukrajnát

Az Európai Unió közel 100 millió eurós támogatást nyújt Ukrajnának a decentralizációs reformok végrehajtásához és a helyi kormányzás erősítéséhez - jelentette be hétfőn az Európai Bizottság.

Szentév - Megnyitották a vatikáni biztonsági kapukat, sorban állnak a hívők
2015. December 08. 07:40, kedd |

Szentév - Megnyitották a vatikáni biztonsági kapukat, sorban állnak a hívők

A szentév megnyitásának szertartására igyekvők már a Vatikán határánál álltak sorban kedd reggel.

Be akart törni a pilótafülkébe egy Belgrádba tartó repülőgép utasa
2015. December 07. 07:46, hétfő |

Be akart törni a pilótafülkébe egy Belgrádba tartó repülőgép utasa

Be akart törni a pilótafülkébe egy amerikai útlevéllel rendelkező jordániai férfi vasárnap egy Frankfurtból Belgrádba tartó gépen, majd a repülőgép ajtajának kinyitásával fenyegetőzött

Terrorizmus - Obama: Meg fogjuk semmisíteni az Iszlám Államot!
2015. December 07. 07:43, hétfő |

Terrorizmus - Obama: Meg fogjuk semmisíteni az Iszlám Államot!

Az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet megsemmisítését ígérte Barack Obama amerikai elnök vasárnap este a washingtoni Fehér Házból közvetített beszédében,

Már nem kelendőek annyira az okostelefonok
2015. December 07. 07:41, hétfő |

Már nem kelendőek annyira az okostelefonok

Az idén csökken első alkalommal egy számjegyű százalékosra az okostelefon-világpiac növekedési üteme - közölte az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési kutatóintézet.

Terrorista incidens Londonban
2015. December 06. 09:20, vasárnap |

Terrorista incidens Londonban

Terrorista indíttatású incidensnek nyilvánított a Scotland Yard egy késeléses támadást, amely szombat este történt a londoni metróban.

Brit EU-népszavazás – kiléphet Nagy-Britannia az unióból?
2015. December 06. 05:00, vasárnap |

Brit EU-népszavazás – kiléphet Nagy-Britannia az unióból?

Szombati brit sajtóértesülés szerint David Cameron miniszterelnök elismerte, hogy kénytelen lenne Nagy-Britannia EU-tagságának feladásáért kampányolni a tervezett népszavazáson,