2024. április 24, szerda - György

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep
2014. Május 20. 19:32, kedd |

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep

Júniustól a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány üzemelteti a gyepmesteri telepet. A közszolgáltatási szerződést, mely részletesen szabályozza a telep új üzemeltetési feltételeit.

Virágosabb lesz a városközpont
2014. Május 20. 15:07, kedd |

Virágosabb lesz a városközpont

Tíz darab úgynevezett „virágoszlopot” helyeznek el a városközpontban. A virágtartókba muskátlik és balkonnövények kerülnek.

A hungarikum nap részleteiről egyeztetett az értéktár bizottság
2014. Május 20. 12:55, kedd |

A hungarikum nap részleteiről egyeztetett az értéktár bizottság

Soron következő ülését tartotta ma a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság, ahol a Városalapítók Napja keretében megvalósítandó Hungarikum nap részleteiről, valamint helyi értékeink megismertetéséről egyeztetett a tagság.

Ismét bombariadó van a Mercedes-gyárban
2014. Május 20. 10:53, kedd |

Ismét bombariadó van a Mercedes-gyárban

Bombariadó miatt ma délelőtt ismét ki kellett üríteni a kecskeméti Mercedes-gyárat.

Bűnmegelőzés nyugdíjasoknak
2014. Május 20. 09:42, kedd |

Bűnmegelőzés nyugdíjasoknak

Immár második alkalommal rendezte meg - és ezzel továbbfolytatta a 2013 novemberében elindított - idős bűnmegelőzési kortárs-segítők képzését.

A Rocktár is munkahely teremtő lett
2014. Május 20. 08:31, kedd |

A Rocktár is munkahely teremtő lett

Az Európai Unió támogatásával négy pályakezdő fiatal 15 hónapig a Rocktár Élőzenei Bázisnál szerezhet tapasztalatokat.

Uniós forrás nélkül nincs gazdasági fejlődés
2014. Május 19. 16:34, hétfő |

Uniós forrás nélkül nincs gazdasági fejlődés

Nem kilépni akarunk az Európai Unióból, hanem be akarjuk vinni oda az egész magyar nemzetet!

Pilisben járt a Kiskun Természetbarát SE Túra Szakosztálya
2014. Május 19. 14:40, hétfő |

Pilisben járt a Kiskun Természetbarát SE Túra Szakosztálya

Május 17-18-án a Pilisbe szervezett túrát a Kiskun Természetbarát SE Rádi Ferenc túravezető irányításával.

Szabadfogású diákolimpia
2014. Május 19. 14:18, hétfő |

Szabadfogású diákolimpia

Hétvégén, pénteken és szombaton a tiszakécskei sportcsarnokban rendezték meg a diák I. és serdülő korosztály számára a szabadfogású diákolimpiát.

Horgászverseny a Lóúsztatónál
2014. Május 19. 11:26, hétfő |

Horgászverseny a Lóúsztatónál

Negyvenhatan dobták be a csalit május 17-én a Petőfi lakótelepi horgásztavaknál. A hét végén rendezte meg ugyanis szezonnyitó versenyét a Kiskunfélegyházi Sport Horgász Egyesület.

Nyárköszöntő hangverseny
2014. Május 19. 08:01, hétfő |

Nyárköszöntő hangverseny

Május 18-án (vasárnap) tartotta hagyományos nyárköszöntő hangversenyét a Kiskunfélegyházi Fúvószenekari Egyesület.

Mézga Aladár és Blöki kerül a Szent János térre
2014. Május 19. 07:56, hétfő |

Mézga Aladár és Blöki kerül a Szent János térre

Mézga Aladár és kutyája, Blöki képviseli majd Magyarországot azon a kültéri installáción, ami a Natura Hungarica Közhasznú Alapítvány mini-projektje keretében kerül Kiskunfélegyházán, a Szent János térre.