2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Megúszható az adótartozás, de csak kellemetlenül
2016. Július 06. 17:23, szerda |

Megúszható az adótartozás, de csak kellemetlenül

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nem felejt, kivéve ha aprópénzzel tartozunk, és még azt sem tudjuk befizetni.

A Kiskunfélegyházi járás mutatkozik be Kecskeméten pénteken
2016. Július 06. 14:24, szerda |

A Kiskunfélegyházi járás mutatkozik be Kecskeméten pénteken

Július 8-án, pénteken újra *Bács-Kiskun a mi megyénk* rendezvény lesz Kecskeméten, a Megyeháza előtt.

Légi szúnyogirtás várható!
2016. Július 06. 14:16, szerda |

Légi szúnyogirtás várható!

Városunkban a légi kémiai védekezésre 2016. július 14-én a napnyugtát megelőző időszakban kerül sor. Rossz idő esetén tartaléknapok: 2016.július 15-16.

Programok a Szakmaközi Művelődési Házban
2016. Július 06. 11:28, szerda |

Programok a Szakmaközi Művelődési Házban

Júliusban az alábbi programokkal várja a kedves Érdeklődőket a Szakmaközi Művelődési Ház (Szent János tér 3.).

A konyha 5 legpiszkosabb dolga
2016. Július 06. 11:25, szerda |

A konyha 5 legpiszkosabb dolga

Egy nemzetközi, otthonok higiéniájával foglalkozó intézet szerint az otthonunk legkevésbé higiénikus helyisége a konyha.

A leggyakoribb fülbetegségek nyáron
2016. Július 06. 11:17, szerda |

A leggyakoribb fülbetegségek nyáron

A téli fülbetegségek főként a náthás-hurutos betegségek szövődményei, a nyári fülbajok okozója pedig döntően a víz, de kellemetlen szövődményeket okozhat a repülés, koncertek, vagy akár a meleg is.

Ősszel jöhet a vasárnapi boltzár helyetti új KDNP-terv
2016. Július 06. 09:12, szerda |

Ősszel jöhet a vasárnapi boltzár helyetti új KDNP-terv

Új törvényt írna a KDNP a vasárnapi munkáról, az ősszel szeretnének belőle kész jogszabályt.

Szakmát tanulnak a diplomások
2016. Július 06. 08:56, szerda |

Szakmát tanulnak a diplomások

Tavaly csaknem másfélszer annyi nő jelentkezett OKJ-s képzésre, mint az azt megelőző évben, és nőtt a szakmát tanulni akaró diplomások aránya is.

Mennybe megy a műanyag strandpapucs?
2016. Július 06. 08:54, szerda |

Mennybe megy a műanyag strandpapucs?

Csúszik, beakad, sokan mégis így nyomják a pedált. Pedig papucsban tilos vezetni - figyelmeztetnek a gépjárművezetést oktatók.

Munkával az időskori depresszió ellen
2016. Július 05. 16:00, kedd |

Munkával az időskori depresszió ellen

Az idősödő munkavállalók munkában tartása megtérül az egyén, a közösség és a munkáltató számára is, és csökkentheti a depresszió és a demencia előfordulását.

Babaúszás - Érvek és ellenérvek
2016. Július 05. 15:23, kedd |

Babaúszás - Érvek és ellenérvek

A babaúszás hasznosságáról élesen megoszlik a gyermekorvosok, védőnők, gyógytornászok és a szülők véleménye.

Túl sok fájdalomcsillapítót szedünk
2016. Július 05. 15:17, kedd |

Túl sok fájdalomcsillapítót szedünk

A mozgásszervi fájdalmakat az érintettek gyakran fájdalomcsillapító tablettával próbálják elmulasztani.