2024. április 24, szerda - György

Szebbnél szebb művek születtek a Móra-rajzpályázatra
2016. Október 11. 13:02, kedd |

Szebbnél szebb művek születtek a Móra-rajzpályázatra

A Móra Társaság meghirdetett rajzpályázatára sok szép munka érkezett, nagy fejtörést okozva ezzel a zsűrinek. Az ünnepélyes eredményhirdetésre október 8-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban került sor.

Bursa Hungarica pályázati felhívás
2016. Október 11. 12:25, kedd |

Bursa Hungarica pályázati felhívás

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata támogatja a hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatókat és a felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalokat.

Követendő példa
2016. Október 11. 10:42, kedd |

Követendő példa

A tejtermelők végig demonstrálták az évet. Követeléseik egyike éppen az import elleni hatékony hatósági fellépés.

Programok a KÉSZ Aréna Sportcsanokban
2016. Október 11. 09:14, kedd |

Programok a KÉSZ Aréna Sportcsanokban

Tekintsék meg a KÉSZ Aréna Sportcsarnok aktuális program ajánlatát!

Országos turnén a Budapesti Showszínház - október 15-én Kiskunfélegyházán is Édes Anna musical!
2016. Október 11. 08:48, kedd |

Közel három hete indult el országos turnéjára Magyarország legújabb és egyben legizgalmasabb új musical nagy produkciója az Édes Anna.

A bugaci ingatlanban tárolta a veszélyes hulladékot
2016. Október 11. 07:36, kedd |

A bugaci ingatlanban tárolta a veszélyes hulladékot

Egy román férfi a bugaci ingatlanban tárolta a veszélyes és nem veszélyes hulladékokat.

Szívszorító emlékezés az aradi vértanúkra
2016. Október 11. 07:28, kedd |

Szívszorító emlékezés az aradi vértanúkra

Kiskunfélegyháza városa október 6-án, a Móra Ferenc Művelődési Központban a 162 évvel ezelőtt vértanú halált halt aradi tizenhármakra emlékezett.

Böjte Csaba testvér Kiskunfélegyházára látogatott
2016. Október 10. 16:05, hétfő |

Böjte Csaba testvér Kiskunfélegyházára látogatott

Nagy örömére szolgált a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégiumnak, hogy október 7-én, vendégül láthatta Böjte Csaba testvért, a Dévai Szent Ferenc Alapítványt létrehozó ferences rendi szerzetest.

148 dokumentumot kölcsönzött idén az Év Olvasója
2016. Október 10. 15:21, hétfő |

148 dokumentumot kölcsönzött idén az Év Olvasója

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár immáron 6 éve jutalmazza azokat, akik hűséges látogatói az intézménynek, illetve bármilyen úton segítik az olvasás népszerűsítését a rohanó világban.

Gondoskodni kell a sírhelyek újraváltásáról
2016. Október 10. 13:39, hétfő |

Gondoskodni kell a sírhelyek újraváltásáról

A KVI Temetkezési részlege értesíti az érdekelteket, hogy a kiskunfélegyházi Alsó-Felsőtemetőben a sírhelyek megváltási ideje 25 év.

Szász András új regényének bemutatója lesz a könyvtárban
2016. Október 10. 11:26, hétfő |

Szász András új regényének bemutatója lesz a könyvtárban

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár tisztelettel meghívja Önt és kedves családját 2016. október 13-án, csütörtökön 17 órára a Hattyúházba Szász András Félbemaradt mondat című regényének bemutatójára.

Könyv(fu)tár – a városi könyvtár új szolgáltatása
2016. Október 10. 11:19, hétfő |

Könyv(fu)tár – a városi könyvtár új szolgáltatása

Nehezen mozog? Betegsége otthonába kényszeríti? Ám egyik kedvenc időtöltése az olvasás? Esetleg környezetében, szomszédságában, rokonságában ismer olyan személyeket, akik hasonló helyzetben élnek?