2024. április 26, péntek - Ervin

Sok pénzhez jut, aki sok gyereket vállal
2019. Február 12. 09:51, kedd | Helyi

Sok pénzhez jut, aki sok gyereket vállal

A születésszám növelése érdekében hétpontos akciótervet hirdetett meg a kormány: kedvezményes hitel, szja-mentesség és autóvásárlási támogatás is segítheti a nagycsaládosokat.

Indul a 6 évfolyamos képzés a Móra Gimiben
2018. November 23. 20:18, péntek | Helyi

Indul a 6 évfolyamos képzés a Móra Gimiben

Szeretettel várja a 6. osztályos diákokat a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium 6 évfolyamos képzése.

Több generáció egy ingatlanban
2017. Szeptember 27. 11:40, szerda | Helyi

Több generáció egy ingatlanban

Az Eurostat friss adatai szerint Magyarországon a 18-34 év közötti, dolgozó fiatalok 43,9 százaléka lakik egy háztartásban szüleivel.

Iskolaváró a Dózsa György Általános Iskolában
2017. Március 27. 12:34, hétfő | Helyi

Iskolaváró a Dózsa György Általános Iskolában

A Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola alsós nevelői FÓRUMOT (SZÜLŐI ÉRTEKEZLETET ) TARTANAK 2017. április 4-én (kedden) 17 órakor azoknak az óvodásoknak, akik a jövő tanévben lesznek elsősök.

ISKOLANYITOGATÓ a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában
2017. Február 17. 16:35, péntek | Helyi

A Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ebben a tanévben is megtartja ISKOLANYITOGATÓJÁT, melyre meghívja az érdeklődő szülőket és a leendő első osztályosokat!

A mamahotel a legnépszerűbb, a fiatalok fele még mindig a szülőknél lakik
2017. Január 24. 15:41, kedd | Helyi

A mamahotel a legnépszerűbb, a fiatalok fele még mindig a szülőknél lakik

A fiatalok több mint fele még a szülők vagy a család tulajdonában lévő ingatlanban lakik, 23 százalékuk pedig lakást bérel - derül ki a K&H fiatalok jóléti indexéből.

Nyílt nap a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskolájában
2017. Január 15. 10:16, vasárnap | Helyi

Nyílt nap a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskolájában

A Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium Móra Ferenc Általános Iskolája nyílt napot hirdet a leendő első osztályosoknak és Szüleiknek.

Felnőttként még sokáig donáldkacsáznak a magyar fiatalok
2016. December 10. 09:00, szombat | Helyi

Felnőttként még sokáig donáldkacsáznak a magyar fiatalok

Egyre később szakadnak le a fiatalok a szülői anyagi forrásokról, és elköltözésük után sem egyik napról a másikra mondanak le a segítségről.

Minden ötödik családban konfliktusforrás az internet
2016. Július 15. 12:43, péntek | Helyi

Minden ötödik családban konfliktusforrás az internet

A szülők harmada egyenesen úgy érzi, hogy az online világ elszigeteli őket a gyermekeiktől.

Mikor kell a gyereknek eltartani a szülőt?
2016. Június 16. 10:09, csütörtök | Helyi

Mikor kell a gyereknek eltartani a szülőt?

A hazánkban törvénybe iktatott szülőtartási kötelezettség Európa más országaiban sem ismeretlen.

Sokkolóan magas az egyszülős családok száma
2016. Április 16. 09:00, szombat | Helyi

Sokkolóan magas az egyszülős családok száma

Ma Magyarországon minden ötödik család egyszülős, ezek 86 százalékában az anya neveli egyedül a gyermekét vagy gyermekeit.

Bővült a gyed extra
2016. Január 25. 16:51, hétfő | Helyi

Bővült a gyed extra

Bővült január elsejétől a gyed extra, már a gyerek hat hónapos kora után visszatérhet a szülő a munkába, miközben nem esik el a családtámogatásoktól