2024. április 16, kedd - Csongor

Füstölő, foszfortöltetű második világháborús gránáthoz riasztották a tűzszerészeket hétfőn
2023. Augusztus 03. 06:00, csütörtök | Belföld

Egy füstölő, foszfortöltetű, második világháborús eredetű 122 milliméteres szovjet ködgránáthoz riasztották a tűzszerészeket hétfőn a Baranya vármegyei Liptódra - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezrede.

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen
2022. December 21. 07:34, szerda | Belföld

500 kilós amerikai légibombát találtak Csepelen

Második világháborús eredetű, 500 kilós amerikai légibombát találtak a csepeli Petróleum-öbölben - közölte a MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred a közösségi oldalán kedden.

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek
2021. Augusztus 06. 11:57, péntek | Belföld

Feladta magát az a férfi, akit robbanóanyaggal való visszaélés miatt kerestek

Feladta magát a rendőrségen az a 39 éves férfi, aki ellen robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntettének gyanúja miatt adtak ki elfogatóparancsot

Elítélték a robbanóanyagokat gyártó fiatalt Nógrádban
2020. Október 14. 14:00, szerda | Kék hírek

Elítélték a robbanóanyagokat gyártó fiatalt Nógrádban

Jogerősen két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Salgótarjáni Járásbíróság egy 21 éves Nógrád megyei férfit, aki engedély nélkül állított elő robbanóanyagokat és robbanószereket.

Világháborús bombát találtak Szombathelyen, két utcát lezártak
2018. Június 04. 14:09, hétfő | Belföld

Világháborús bombát találtak Szombathelyen, két utcát lezártak

Feltehetően világháborús bombát találtak útépítés közben Szombathelyen hétfőn, e miatt két utcát lezártak - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

2018. Március 27. 07:29, kedd | Külföld

Több katonai létesítménynek küldtek robbanóanyagot tartalmazó csomagot Washingtonban és környékén - jelentette a Szövetségi Nyomozó Irodára (FBI) hivatkozva a Fox televízió hétfőn este.

Egy második világháborús kézigránátot találtak kedden délután Kiskunfélegyházán, a Pázmány utcában
2018. Március 21. 08:10, szerda | Helyi

Meg nem erősített információnk szerint a robbanóanyagot egy szemétszállító cég munkatársai találták meg a környéken, és bevitték azt a Pázmány utcán található Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságra.

Testvére garázsában tárolt nagymennyiségben robbanóanyagot és lőszert
2018. Február 21. 12:01, szerda | Kék hírek

Testvére garázsában tárolt nagymennyiségben robbanóanyagot és lőszert

80 kilogramm működőképes robbanóanyagot és lőszereket halmozott fel a férfi...

Robbanóanyagot tartott otthonában egy 32 éves férfi
2017. December 03. 09:40, vasárnap | Kék hírek

Robbanóanyagot tartott otthonában egy 32 éves férfi

Robbanóanyagot tartott otthonában egy férfi, elfogták, és eljárás indult ellene.

Fegyvereket és robbanóanyagokat felhalmozó tatabányai férfi ellen emeltek vádat
2017. Március 27. 12:49, hétfő | Belföld

Fegyvereket és robbanóanyagokat felhalmozó tatabányai férfi ellen emeltek vádat

Robbanóanyaggal, lőszerrel és lőfegyverrel visszaélés miatt vádat emeltek egy tatabányai férfi ellen, aki egy garázst megtöltő arzenált és robbanóanyag-készletet halmozott fel

Robbanóanyagot találtak a Teréz körúti robbantó házában
2016. Október 28. 07:51, péntek | Belföld

Robbanóanyagot találtak a Teréz körúti robbantó házában

A Nagykanizsa melletti Homokkomáromban, egy helyi pincében lakott március óta a Teréz körúti robbantás gyanúsítottja, akinél robbanóanyagokat találtak a napokban - közölte pénteken a Zalai Hírlap.