2024. április 19, péntek - Emma

A kutya a magyaroknál is teljes jogú családtag lett
2022. December 20. 06:00, kedd | Életmód

A kutya a magyaroknál is teljes jogú családtag lett

A magyar háztartások közel harmadában van kutya, és a kutyatartók 65 százaléka családtagként tekint négylábú kedvencére.

A háziállatok védelmére hívják fel a figyelmet a szilveszteri petárdázás idején állatvédők
2021. December 29. 07:00, szerda | Belföld

A háziállatok védelmére hívja fel a figyelmet a szilveszteri petárdázás idején az Orpheus Állatvédő Egyesület:

Ötszázmillió forint pályázati forrás fordítható háziállatok ivartalanítására
2021. Szeptember 07. 08:00, kedd | Belföld

Ötszázmillió forint pályázati forrás fordítható háziállatok ivartalanítására

Országosan félmilliárd forintra pályázhattak az önkormányzatok, az összeg háziállatok ivartalanítására fordítható

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat
2018. December 29. 17:19, szombat | Belföld

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat

Szilveszterkor biztonságos, zárt helyen kell tartani a háziállatokat, és az a legjobb, ha a gazdájuk nem hagyja egyedül őket - mondta a Noé Állatotthon Alapítvány szóvivője pénteken az M1 aktuális csatornán.

Több mint 500 háziállatot pusztítottak el év eleje óta a medvék Kovászna megyében
2018. Október 10. 18:04, szerda | Külföld

A Kovászna megyei Környezetvédelmi Ügynökség összesítése szerint több mint 500 háziállatot pusztítottak el, és több tíz hektáron tették tönkre a termést év eleje óta a medvék a székelyföldi megyében.

Fokozottan kell vigyázni az állatokra a kánikulában
2018. Augusztus 08. 14:57, szerda | Helyi

Fokozottan kell vigyázni az állatokra a kánikulában

Fokozottan kell vigyázni mind a hobbiállatokra, mind a haszonállatokra a kánikulában, mert a tartós meleg nemcsak az emberek szervezetét viseli meg

Nem macskának való vidék
2018. Február 17. 16:00, szombat | Helyi

Nem macskának való vidék

Hogyan tartsd távol a doromboló jószágokat?

A cirkuszi világnapon háziállatokat és gazdáikat várják országszerte
2017. Április 14. 05:00, péntek | Belföld

A cirkuszi világnapon háziállatokat és gazdáikat várják országszerte

Háziállataikkal együtt várja a gazdákat szombaton, a cirkuszi világnapon országszerte több utazócirkusz és a Fővárosi Nagycirkusz. Mindenkinek lehetőséget lesz, hogy kedvencével közös attrakciót mutasson be.

Milyen házikedvencet vegyünk?
2014. Október 15. 10:41, szerda | Életmód

Milyen házikedvencet vegyünk?

Bizonyára megvan a saját kedvence mindenkinek. Egy aranyos kiscica, egy játékos kiskutya, egy furfangos papagáj vagy egyéb csodabogár.

Ebtartás a Lakótelepen - lakossági fórum
2014. Július 10. 16:01, csütörtök | Helyi

Ebtartás a Lakótelepen - lakossági fórum

Ebtartás a Petőfi - lakótelepen címmel lakossági fórum kerül megrendezésre 2014. július 11-én 18:00-kor az Irodában. Vendégek a Polgármesteri Hivatal és a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány